SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Procter & Gamble walczy ze zmianami klimatu. Ograniczy emisję gazów cieplarnianych o 50 procent

Koncern Procter & Gamble zapowiedział, że do 2030 r. ograniczy emisję gazów cieplarnianych o 50 procent, a 100 procent energii kupowanej do zasilania zakładów produkcyjnych będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. P&G będzie też rozwijać naturalne rozwiązania klimatyczne, które skompensują pozostałą część emisji gazów cieplarnianych generowanych wskutek działalności operacyjnej firmy.

Firma Procter & Gamble zobowiązała się, że w ciągu najbliższej dekady prowadzone przez nią działania operacyjne będą neutralne emisyjnie. P&G osiągnie ten cel dzięki różnorodnym działaniom interwencyjnym, zapewniającym ochronę, poprawę i rekultywację środowiska naturalnego.

Koncern uznaje, że kolejna dekada stanowi dla świata kluczowy okres przyspieszenia postępu w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym. W związku z tym P&G zapowiada, że wykracza poza swoje obecne, wynikające z celów ustanowionych przez SBT (Science Based Target Initiative) ambicje zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 50 proc., poszerzając portfolio wdrażanych naturalnych rozwiązań klimatycznych. Z kolei 100 proc. energii kupowanej do zasilania zakładów produkcyjnych będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych.

Pozwoli to firmie zbilansować pozostałą część emisji i utrzymać neutralność węglową w ciągu najbliższych 10 lat. Według obecnych szacunków, w latach 2020-2030 koncern będzie musiał skompensować około 30 mln ton dwutlenku węgla.

Energia z ekologicznych źródeł

P&G będzie kontynuować projekty w obszarze energii wiatrowej, słonecznej i geotermalnej, które mają przyspieszyć tempo całkowitego przejścia  na korzystanie ze źródeł odnawialnych. Wysiłki firmy są zgodne z tym, co z naukowego punktu widzenia jest konieczne, aby możliwie skutecznie ograniczyć globalny wzrost temperatury. Niezbędne działania będą wykraczać długo poza rok 2030. Z przyczyn technologicznych, części emisji nie uda się jednak wyeliminować do 2030 r. Inwestując w naturalne rozwiązania klimatyczne, firma przyspieszy pozytywny wpływ swoich działań już w perspektywie najbliższych 10 lat.

- Zmiany klimatyczne są faktem, a my musimy podjąć natychmiastowe działania – zaznacza w komunikacie David Taylor, prezes zarządu i CEO P&G. - Ograniczając nasz ślad węglowy i inwestując w naturalne rozwiązania klimatyczne, w ciągu dekady nasze działania operacyjne będą neutralne pod względem emisji, dzięki czemu przyczynimy się do ochrony najbardziej narażonych ekosystemów i społeczności na całym świecie.

Proekologiczne projekty

P&G informuje, że wraz ze swoimi partnerami, Conservation International i World Wildlife Fund (WWF) będą identyfikować i finansować realizację szeregu projektów, które mają na celu ochronę, poprawę i rekultywację najważniejszych ekosystemów, takich jak lasy, tereny podmokłe, łąki i torfowiska.

Czytaj także: P&G występuje z manifestem przeciw rasizmowi w USA

Oprócz zdolności do sekwestracji większej ilości dwutlenku węgla, istotnym aspektem naturalnych rozwiązań klimatycznych są dodatkowe korzyści środowiskowe i społeczno-ekonomiczne, które mogą dzięki nim powstać.

Poza ochroną i wspieraniem przyrody, naturalne rozwiązania klimatyczne mogą także poprawiać jakość życia lokalnych społeczności. Wraz z realizacją działań w tym zakresie, P&G będzie identyfikować, mierzyć i komunikować publicznie dodatkowe korzyści płynące z realizowanych inwestycji w środowisko naturalne.

P&G rozwija obecnie portfolio projektów na całym świecie, w które zainwestuje. Wśród wytypowanych już projektów są:

Philippines Palawan Protection Project we współpracy z Conservation International – inicjatywa stworzona w celu ochrony, poprawy oraz rekultywacji lasów namorzynowych i najważniejszych ekosystemów Palawanu (Filipiny).
 
Atlantic Forest Restoration Planning we współpracy z WWF - planowana rekultywacja puszczy atlantyckiej na wschodnim wybrzeżu Brazylii, która w istotny sposób wpłynie na tamtejsze ekosystemy, zbiorniki wodne, a także przyniesie szereg dodatkowych korzyści, w tym poprawę bezpieczeństwa żywnościowego w regionie.

Evergreen Alliance we współpracy z Arbor Day Foundation - wspólna inicjatywa realizowana z udziałem korporacji, lokalnych społeczności i obywateli, którzy podejmują kluczowe działania zmierzające do zachowania przyrody zagrożonej przez zmiany klimatyczne - nasadzenia na obszarach zniszczonych wskutek pożarów i rozwój terenów leśnych w Północnej Kalifornii i w Niemczech.

16 lipca 2020 r. P&G zebrał ekspertów i liderów ds. klimatu przy wirtualnym okrągłym stole prowadzonym przez National Geographic, by porozmawiać o roli natury jako rozwiązania klimatycznego. W wydarzeniu uczestniczyli: David Taylor - prezes zarządu i CEO P&G, Virginie Helias, globalna dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Procter & Gamble, dr M. Sanjayan - CEO Conservation International, Carter Roberts - prezes i CEO WWF w USA oraz aktywistki klimatyczne: Clover Hogan, Jiaxuan Zhang, Kehkashan Basu i Vanessa Nakate.

Czytaj także: Najwięksi reklamodawcy jeszcze mocniej zaciskają pasa i zmniejszają wydatki na reklamę

Dołącz do dyskusji: Procter & Gamble walczy ze zmianami klimatu. Ograniczy emisję gazów cieplarnianych o 50 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl