SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Produkcja A+E Networks Polska „Złoto Bałtyku” z premierą w 25 krajach Europy

We wtorek 2 kwietnia br. stacja History (A+E Networks Polska) rozpocznie emisję kolejnej lokalnej produkcji pt. „Złoto Bałtyku”, w której wystąpią poszukiwacze bursztynu. Z kolei w czerwcu cykl będzie miał premierę w 25 krajach Europy Środkowo-Wschodniej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

W programie dokumentalnym „Złoto Bałtyku” widzowie poznają kulisy pracy osób związanych z branżą bursztynniczą w Polsce. Twórcy cyklu pokażą, jak wygląda droga, którą musi przebyć bursztyn: od połowu, przez obróbkę, na sprzedaży w formie wyrobu jubilerskiego bądź rzeźby kończąc. Zaprezentowane zostaną również metody wykorzystywane do wydobycia jantaru na bałtyckim wybrzeżu, jak i kulisy branży.

Zdjęcia do programu powstały w Gdańsku i okolicach. W kolejnych odcinkach wystąpią: Krzysztof przekopujący przy pomocy ciężkiego sprzętu działkę pod Gdańskiem; Benedykt i jego żona Małgorzata, którzy razem z załogą kutra HEL-6 wyruszają w morze licząc na znalezienie kosztowności z dna Bałtyku; jubiler Dorota z Gdańska, która od ponad dwóch dekad tworzy biżuterię z bursztynu.

Za realizację cyklu dokumentalnego odpowiada ATM Grupa. Reżyserem programu jest Sambor Wilk. Ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, a ze strony ATM Grupy - Krzysztof Jakubowski.

Premierę „Złoto Bałtyku” na kanale History zaplanowano na wtorek 2 kwietnia br. o godz. 21.00. Program liczy pięć odcinków.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, dwa miesiące po polskiej premierze - w czerwcu - cykl „Złoto Bałtyku” trafi na inne rynki europejskie, na których jest dostępny kanał History.

Program będzie trafi do 25 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a będą to: Albania, Bułgaria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Islandia, Kosowo, Łotwa, Litwa, Malta, Macedonia, Norwegia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Turcja.

„Złoto Bałtyku” to piąta lokalna produkcja History w Polsce po zrealizowanych w ostatnich latach m.in. „Poszukiwaczach zaginionej prawdy” i „Tajemnicach mundialu”.

Dołącz do dyskusji: Produkcja A+E Networks Polska „Złoto Bałtyku” z premierą w 25 krajach Europy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
FranciszekW
Zapowiada się to całkiem ciekawie. Sam niedawno zacząłem swoją przygodę z bursztynem. Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na ten temat. Będę oglądał.
odpowiedź
User
Antoni
Kanał History jak zwykle nie zawodzi! Zawsze mają ciekawe programy. Ale premiera w 25 krajach – to już poziom! Niech wszyscy wiedzą o naszym złocie .
odpowiedź