SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski gracz - dojrzały, dobrze wykształcony, z dużego miasta

Polski gracz to w większości człowiek dojrzały (58% to ludzie w wieku 25-44 lata), dobrze wykształcony pracownik merytoryczny, mieszkający w dużym mieście. I nierzadko jest kobietą (40%) - wynika z badania Norstat Polska.

Wyniki badania znacznie różnią się od powszechnie panującego przekonania, że gry komputerowe to rozrywka dla dzieci.

Ponad połowę osób grających na komputerze stanowią tzw. dojrzali gracze - w wieku 25-44 lata. Blisko 2/3 z nich ma wyższe wykształcenie. Dojrzali gracze rzadziej mieszkają w małych miastach. Większość to osoby pracujące (jako pracownicy fizyczni i merytoryczni). Gracze w większości są w stałych związkach, połowa z nich ma dzieci (mieszkające z nimi lub dorosłe).

Granie jest dla gracza z grupy wiekowej 25-44 trzecim najczęściej wymienianym celem korzystania z komputera (po przeglądaniu sieci i sprawdzaniu poczty) - figuruje wyżej niż praca czy obsługa konta bankowego.

Dojrzały fan komputerowych rozgrywek raczej nie ma problemu z określaniem się mianem „gracza”. Grywa głównie wieczorami i w weekendy, przede wszystkim po to, żeby się zrelaksować i odstresować. Częściej też granie jest dla niego formą rywalizacji i budzi sentyment do przeszłości.

Badania "Fenomen Dojrzałego Gracza" zostało przeprowadzone przez instytut Norstat Polska w dniach 19-23 lipca 2018 r. w całej Polsce, metodą CAWI, z członkami panelu Norstat, na próbie N=1537. Wzięły w nim udział osoby grające w gry komputerowe, korzystające w tym celu z komputera stacjonarnego lub laptopa. Długość wywiadu: 10 minut.

Dołącz do dyskusji: Polski gracz - dojrzały, dobrze wykształcony, z dużego miasta

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wszystko się zgadza
Co widac na przykładzie Daniela Magicala z Torunia
odpowiedź
User
Kamil
W większości przypadków słowo "dojrzały" to oksymoron xd

odpowiedź