SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tarczyńska, Kaźmierska, Szumowski i Brzeziński w zespole programu "Czysta Polska" Polsatu News

Dominika Tarczyńska od 6 marca będzie prowadzić program o klimacie i ekologii „Czysta Polska” w Polsacie News. W jego zespole są także Marcin Szumowski, autor programów przyrodniczych Polsatu oraz Wojciech Brzeziński, który w Polsacie News zajmuje się tematami dotyczącymi nowych technologii. Program powstaje we współpracy z Interia.pl.

Dominika Tarczyńska, fot, materiały prasowe Article

„Czysta Polska” to program dotyczący szerokiej tematyki ochrony środowiska, który będzie emitowany w każdą sobotę o 16.30. Będzie poświęcony tematom: od najważniejszych decyzji dotyczących polityki klimatycznej, przez najnowsze doniesienia ze świata technologii i ich wpływu na klimat, aż po porady jak każdy na co dzień może zmienić otaczające go środowisko.

Prowadzącą Dominika Tarczyńska

Prowadzącą program będzie Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska (jego prezesem jest Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat). Za merytoryczną stronę programu odpowiadać będzie Agata Kaźmierska, do niedawna związana z Polsatem News, a teraz odpowiedzialna za serwis Zielona.interia.pl. Program będą współtworzyć także Marcin Szumowski, autor programów przyrodniczych Polsatu oraz Wojciech Brzeziński, który w Polsacie News zajmuje się tematami dotyczącymi nowych technologii. Producentem programu jest Rammy Mahameed, redaktor działu zagranicznego Polsat News.

- Widzowie dzięki programowi „Czysta Polska” będą mogli poznać najbardziej aktualne informacje dotyczące osiągnięć naukowców z komentarzem ekspertów zajmujących się daną dziedziną. Dowiedzą się również, jakie technologie są wykorzystywane na świecie i w Polsce w celu redukcji gazów cieplarnianych oraz z jakich narzędzi mogą skorzystać oni sami, by być bardziej „eko”. W programie nie zabraknie również gości, którzy wyjaśnią, skomentują i pogłębią przedstawione informacje – wyjaśnia dyrektor pionu publicystyki i informacji Telewizji Polsat Dorota Gawryluk.

- Temat ekologii, zwłaszcza zmiany klimatyczne i wyzwaniach dla naszej planety nie jest łatwym tematem, bo zazwyczaj nie są to pozytywne opowieści i wolimy odwrócić wzrok, bo błędnie myślimy, że dzieją się daleko i nie mamy na nie wpływu. Dlatego w naszym programie chcemy pokazać, że ekologia to my, nasze działania i to od nas zależy czy ta opowieść będzie pozytywna – mówi Dominika Tarczyńska.

Program będzie realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Czysta Polska i z portalem Interia.pl.

W styczniu br. kanał Polsat News miał 1,9 proc. udziału w oglądalności, po wzroście względem stycznia 2020 roku o 49,14 proc.

Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych było TVN24. Średni dobowy udział TVN24 wyniósł 4,69 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 10,43 proc.

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, spośród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach największą widownię na początku tego roku notuje „Gość Wydarzeń”, który od kilku miesięcy jest nadawany również w Polsacie. Dalej plasują się „Fakty po Faktach” i „Gość Wiadomości”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tarczyńska, Kaźmierska, Szumowski i Brzeziński w zespole programu "Czysta Polska" Polsatu News

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arni
Kolejny program-reklama nowego biznesu Solorza. Oni mają większą potrzebę autopromocji niż Kurski, już z Interii zrobili mix reklam Polsatu i clickbaitów gorszych od Pikio.
16 4
odpowiedź
User
Rio
Czysta hipokryzja. Prezesi jeżdżą 4-litrowymi dieslami, król Słońce lata helikopterem, prywatnymi samolotami, ma kilka posiadłości, jacht, które w sumie zżerają tyle energii i zasobów co małe miasteczko. PAK spala tony węgla. A ci będą pouczać o ekologii. Pewnie chodzi o sprzedaż solarów i tyle. Tylko kretyni dadzą się na to nabrać.
18 3
odpowiedź
User
Utro
Szumowski, Tarczyńska. Zupełnie mi się te nazwiska nie kojarzą politycznie. Wcale a wcale.
9 7
odpowiedź