SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prokom organizuje mini pracownie internetowe w domach dziecka

Od grudnia 2002 roku Prokom Software SA wyposażył ponad 40 domów dziecka z pięciu województw w mini pracownie komputerowe. Akcja jest częścią prowadzonego przez Prokom programu, którego celem jest edukacja informatyczna dzieci i młodzieży.

Dzięki Prokom Software SA, 44 domy dziecka z m.in. Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Łodzi i Katowic zostały wyposażone w mini pracownie komputerowe. Pierwszym domem dziecka, w którym Prokom zorganizował taką pracownię, był dom dziecka w Gdyni, przy ul. Demptowskiej 40.

Do przedsięwzięcia włączył się także dwutygodnik Komputer SWIAT, dołączając kwartalnik "Twój Niezbędnik", zawierający opisy programów do nauki, pracy i zabawy oraz CD-rom z dziesiątkami takich programów. Dzięki nim można łatwiej i ciekawiej uczyć się języka polskiego, angielskiego, matematyki czy chemii, usprawnić swój system, swobodnie żeglować po internecie i zabezpieczy komputer przed wirusami.

Prokom Software SA wziął również udział w corocznej mikołajkowej akcji organizowanej przez II PR TVP, ofiarowując na rzecz najbiedniejszych domów dziecka 30 tys. złotych oraz kilkanaście komputerów. Obdarowane zostały placówki w Szymonowie, Mnichowie, Krzyżu Wielkopolskim i Kątach Wrocławskich.

Nasze działania mają na celu promowanie nauki i nowoczesnej edukacji. Staramy się ułatwiać dzieciom równy dostęp do narzędzi edukacyjnych, takich jak Internet czy multimedialne programy komputerowe. Chcemy także pomóc tym najbardziej uzdolnionym. Wysiłek włożony w rozwój ich talentów nie tylko przynosi ogromną satysfakcję, ale także pozwoli wierzyć, że w nowej Europie będą mieli takie same szanse i możliwości jak ich koledzy z krajów należących do Unii. - powiedziała Beata Stelmach, Członek Zarządu Prokom Software SA.

Przekazanie komputerów domom dziecka jest kontynuacją wcześniejszej akcji, w ramach której Prokom Software SA zaprosił wychowanków tychże placówek na film Janusza Zaorskiego pt. "Haker", propagującego informatykę wśród młodzieży. Jest także częścią prowadzonego przez Prokom programu, służącego rozpowszechnianiu informatyki wśród dzieci i młodzieży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prokom organizuje mini pracownie internetowe w domach dziecka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl