SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prokom unowocześnia PZU

Prokom Software podpisał kolejne umowy szczegółowe i wykonawcze ze spółkami Grupy PZU

Prokom Software SA, w wyniku realizacji Umowy Ramowej zawartej w 2004 r. pomiędzy Prokom Software i CSC Polska a PZU SA i PZU Życie SA oraz w efekcie wieloletniej współpracy podpisał kolejne umowy szczegółowe i wykonawcze ze spółkami Grupy PZU. Ich wykonanie umożliwi największej polskiej firmie ubezpieczeniowej stosowanie nowoczesnych technologii informatycznych pozwalających na efektywniejsze działanie oraz redukcję kosztów. Szacowana zbiorcza wartość umów wyniesie około 45 milionów złotych.

18 stycznia 2005 roku PZU SA i Prokom Software SA zawarły Umowę na wykonanie i wdrożenie w PZU SA centralnego systemu informatycznego dla wsparcia funkcjonowania pilotażowego Centrum Finansowo – Księgowego PZU (CFK). Podstawą systemu będą aplikacje Oracle Financials oraz moduły oprogramowania wykonane specjalnie na zamówienie PZU przez Prokom. System będzie w pełni zintegrowany z dostosowanym do tego celu systemem INSURER.

Wdrożenie pilotażowe obejmie jeden z Oddziałów Okręgowych wraz z podległymi inspektoratami i centrum likwidacji szkód. Docelowo Centrum Finansowo-Księgowe PZU, umożliwi zgrupowanie w jednym miejscu obsługi wszystkich operacji księgowych całego Zakładu. Wykonany dla potrzeb CFK scentralizowany system przyczyni się do znacznej redukcji kosztów oraz zwiększenia efektywności obsługi operacji księgowych w PZU.

Projekt zostanie zrealizowany w okresie 12 miesięcy. Wartość prac objętych umową, w zakresie wdrożenia pilotażowego wynosi 3 mln USD.

30 grudnia 2004 roku PZU Życie SA, CSC Polska Sp. z o.o i Prokom Software SA podpisały Umowę na wdrożenie systemu GraphTalk A.I.A. w zakresie obsługi grupowych ubezpieczeń na życie. Ubezpieczenia te stanową największą część portfela produktów ubezpieczeniowych oferowanych przez PZU Życie SA zarówno pod względem liczby ubezpieczonych jak i przypisu składki.

Obecnie obsługa tych produktów wspierana jest przez wiele rozproszonych aplikacji. Wdrożenie scentralizowanego systemu GraphTalk A.I.A umożliwi jednolitą i bardziej efektywną obsługę ubezpieczonych.

Zakresem umowy objęte jest między innymi dostosowanie oprogramowania GraphTalk A.I.A do specyficznych wymagań PZU Życie i przygotowanie jego polskiej wersji językowej oraz opracowanie i wykonanie dedykowanych modułów oprogramowania. W ramach umowy zostanie przeprowadzony kompleksowy program szkoleń oraz wdrożenie pilotażowe.

Uruchomienie systemu planowane jest na drugi kwartał 2006 roku. Umowa będzie rozliczana według zasady „czas i materiały”. Szacowana wartość przychodów Prokom Software z tytułu tej umowy wyniesie ok. 5 mln euro.

W trzecim kwartale 2004 PZU SA i Prokom Software SA, na podstawie Umowy o świadczenie usług informatycznych z dnia 10 lutego 2000 r., zawarły dwie umowy o wykonanie usług w PZU SA.

Zakres umów obejmuje migrację obsługi wszystkich ubezpieczeń dotychczas eksploatowanych w systemach PZU do systemu INSURER. Ponadto rozszerzenie funkcjonalności systemu INSURER umożliwiające obsługę zmian numerów statystycznych jednostek organizacyjnych PZU SA. W efekcie wykonania tych usług system INSURER będzie obsługiwał operacyjnie w jednolity sposób wszystkie produkty ubezpieczeniowe oferowane przez PZU.

Zakończenie wszystkich prac objętych umowami planowane jest w październiku 2005, a ich wartość wynosi 14,3 mln złotych.

Systemy informatyczne przygotowane przez Prokom i funkcjonujące w PZU należą do największych systemów informatycznych w Polsce. Wspomagają one pracę ponad 5 000 użytkowników w ponad 300 jednostkach Zakładu. Prokom Software SA sprawuje również opiekę nad infrastrukturą techniczną.

Umowa Ramowa na dostawę i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego w Grupie PZU została zawarta pomiędzy PZU S.A. a Prokom Software S.A. i CSC Polska Sp. z o.o. z dnia 1.03.2004. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prokom unowocześnia PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl