SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prokuratura działa ws. Pandora Gate: przesłuchania i przeszukania mieszkań

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wzywani są kolejni świadkowie, którzy przekazują informacje o skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów - informuje wiceszef resortu sprawiedliwości Piotr Cieplucha. Doszło też do przeszukania mieszkań w Warszawie i Szczecinie. 

O aferze nazywanej Pandora Gate informowano w zeszłym tygodniu po emisji filmu Sylwestra Wardęgi. W filmie ‚‚Mroczna Tajemnica Stuu i youtuberów: Pandora Gate (Boxdel, Dubiel, Fagata)” Wardęga ujawnił materiały, w których wskazuje, że gro najbardziej znanych polskich youtuberów dopuściło się skandalicznych zachowań wobec niepełnoletnich dziewczyn. Najwięcej zarzutów skierował wobec Stuarta ‚‚Stuu” Burtona. Pokazał relacje nastolatek i screeny wiadomości, które wymieniał z nim Stuu. W filmie była też mowa o innych youtuberach jak Michał „Boxdel” Baron, Marcin Dubiel czy Michał Gała.

Chwilę wcześniej w internecie znalazł się wywiad wideo dziennikarza Jakuba Wątora z Aleksandrą Adamczyk (Olciak93), która opisała, jak Stuu zachęcał ją jako nastolatkę (dziewczyna miała wtedy 13-14 lat), żeby wysłała mu swoje „miłe zdjęcia” i robił aluzje seksualne.

W zeszłym tygodniu wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha o możliwości popełnienia czynów zabronionych o charakterze pedofilskim zawiadomił Prokuraturę Krajową. Chodziło o wskazanie przez Wardęgę prawdopodobne zaistnienie procederu w środowisku celebrytów internetowych i YouTuberów.

"Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wzywani są kolejni świadkowie, którzy przekazują informacje o ogromnej skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youTuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestia czasu - powiedział w środę Polskiej Agencji Prasowej Cieplucha.

"Zespół prokuratorów przesłuchał już kilkunastu świadków, w tym autora demaskatorskiego filmu Sylwestra Wardęgę, których zeznania obnażyły skandaliczne zachowanie niektórych YouTuberów. Dobrze, że w środowisku twórców internetowych - nie tak jak wśród wielu artystów milczących w podobnej sprawie - znalazły się osoby, które zdecydowały się ujawnić ten proceder" - podkreślił.

Przeszukano mieszkania w Warszawie i Szczecinie

"Doszło do przeszukań mieszkań w Warszawie i Szczecinie. Zabezpieczono kilkadziesiąt urządzeń z danymi elektronicznymi, miedzy innymi z treściami komunikatorów społecznych oraz komputery, laptopy, telefony, twarde dyski i nośniki zewnętrzne" - przekazał. "Śledczy i biegli analizują te materiały, bo aby dopuścić taki dowód trzeba wykluczyć jakiekolwiek manipulacje, na przykład przy zapisie z komunikatorów" - zaznaczył w rozmowie z PAP wiceminister Cieplucha. 

W niedzielę w internecie pojawił się z kolei film Mikołaja Tylko, działającego w sieci jako Konopskyy. Przedstawił nowe informacje dotyczące Stuarta "Stuu" Bartona oraz informacje na temat innych influencerów takich jak Boxdel, Marcin Dubiel, DJ Pallaside, Vertez, Vojtaz czy Dissowskyy. Rozwinął część wątków dotyczących relacji Stuu ze nieletnimi, podjętych przez Wardęgę i ujawnił kolejne historie. Jedna z dziewcząt relacjonowała, że Stuart Kluz-Barton wysyłał jej swoje intymne zdjęcia, gdy miała 13 lat. Konopskyy zaatakował też Michała Barona “Boxdela”, zarzucając mu, że wiedział o zachowaniach Stuu.

Kim jest Stuart Kluz-Barton?

Stuart Kluz-Barton to pomysłodawca internetowego reality show Team X, w ramach którego grupa influencerów mieszkała w luksusowym domu i nagrywała codziennie materiały. Uczestniczył też w pierwszej edycji, realizowanej od sierpnia 2019 do jesieni 2020 roku. 

Biznesowo Team X obsługiwała Spotlight Agency (jej wspólnikiem był wówczas Stuart Kluz-Burton), która zainwestowała w projekt kilkaset tysięcy złotych. Na przełomie ub. i br. Stuu sprzedał posiadane 16,7 proc. udziałów agencji.   

Dołącz do dyskusji: Prokuratura działa ws. Pandora Gate: przesłuchania i przeszukania mieszkań

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawski
A ile kurii, plebanii i pałaców biskupich już przeszukali?
0 0
odpowiedź
User
Pytanie
Kiedy aresztowania?
0 0
odpowiedź
User
Pytanie
Kiedy aresztowania?
0 0
odpowiedź