SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ProSiebenSat.1 planuje inwestycje w lokalne treści i cięcia w umowach dotyczących produkcji międzynarodowej

Niemiecka grupa medialna ProSiebenSat.1 planuje, po ustabilizowaniu swoich wyników finansowych, zwiększyć wydatki na treści produkowane lokalnie w 2024 r. Rezygnuje z umów dotyczących produkcji w USA.

Przychody ProSiebenSat.1 za trzeci kwartał spadły o 3 proc. rok do roku z 911 mln euro (975 mln dolarów) do 888 mln euro. Firma spadek ten przypisuje trudnej sytuacji gospodarczej i związanemu z nią ostrożnemu podejściu do budżetów reklamowych, które przez cały rok osłabiały wyniki ProSiebenSat1.

Grupa oświadczyła, że w dalszym ciągu spodziewa się zrealizowania swoich celów finansowych na ten rok przy skorygowanej EBITDA (zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań) na poziomie 600 mln euro (+/- 50 mln euro), które przewidywała w styczniu.

Strategia firmy na rok 2024 będzie polegać na zwiększaniu ilości treści lokalnych dostępnych wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Joyn i linearnych kanałów telewizyjnych. Grupa medialna twierdzi, że w nadchodzącym roku zwiększy wydatki na produkcję treści o 80 mln euro, do około 1,05 mld euro. Joyn ma obecnie 3,8 miliona użytkowników miesięcznie i jest jednym z tych elementów firmy, które zwiększyły swoje przychody w tym roku.

W ramach planów większego skupienia się na treściach lokalnych, zwłaszcza formatach rozrywkowych, firma rozwiąże długoterminowe umowy produkcyjne z hollywoodzkimi studiami.

W swoim oświadczeniu ProSiebenSat.1 stwierdził: „Kończy się wieloletnia praktyka nabywania treści licencjonowanych w USA na podstawie szeroko zakrojonych, długoterminowych umów produkcyjnych z hollywoodzkimi studiami. W przyszłości ProSiebenSat.1 będzie nadal w sposób selektywny pozyskiwał treści licencjonowane z USA”.

Wiadomości o zwiększonych wydatkach na treści lokalne i potencjalnych kosztach zakończenia trwających umów z amerykańskimi studiami sprawiły, że cena akcji ProSiebenSat.1 spadła o 9 proc.

Bert Habets, dyrektor generalny ProSiebenSat.1, powiedział: „W marcu przedstawiliśmy jasny plan strategiczny: rozrywka jako rdzeń ProSiebenSat.1, atrakcyjne treści lokalne i na żywo w celu dalszego wzmocnienia naszych kanałów i platformy Joyn, a także ulepszona i bardziej zróżnicowana monetyzacja treści”.

Dołącz do dyskusji: ProSiebenSat.1 planuje inwestycje w lokalne treści i cięcia w umowach dotyczących produkcji międzynarodowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl