SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Protesty ws. TVN w kilkudziesięciu miastach. "Nie wykluczamy żadnego scenariusza"

Ponad 70 miejscowości zgłosiło już akces do zapowiadanych na wtorek marszów KOD w obronie wolnych mediów. - To jest walka o wolność słowa, to jest bastion wokół art.54 Konstytucji RP. Stoimy przy nim - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Karyś, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji.

Dotychczas manifestacje odbyły się m.in. w Poznaniu, Szczecinie i Kaliszu. Najwięcej, kilkaset osób zgromadziło się w stolicy Wielkopolski. Przeważały osoby starsze. Być może z uwagi na to, że protest miał miejsce w piątek późnym popołudniem. Wtorkowe manifestacje odbędą się dzień przed posiedzeniem Sejmu, na którym posłowie zajmą się projektem Prawa i Sprawiedliwości „Lex TVN”. Jeśli wejdzie w życie, to amerykański koncern Discovery będzie musiał sprzedać większość swoich udziałów w TVN. Wówczas kontrolę nad stacją mogą uzyskać spółki skarbu państwa.

Organizatorem Komitet Obrony Demokracji

Organizatorem protestu jest Komitet Obrony Demokracji we współpracy z kilkunastoma partnerami. W niedzielę wieczorem wiadomo było, że protestacyjne marsze odbywać się będą w ponad 70-ciu miastach i miasteczkach w Polsce.

- Ta liczba stale rośnie. Manifestacja centralna odbędzie się w Warszawie pod Sejmem o godz. 18:00. Jaki będzie dalszy ciąg zależy od sytuacji - nie wykluczamy żadnego scenariusza - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Karyś, szef KOD, dodając: - To jest ogólnopolski protest, w którym walczymy o Wolne Media, to jest walka o wolność słowa, to jest bastion wokół art.54 Konstytucji RP. Stoimy przy nim. Obywatele dziennikarze, obywatele nauczyciele, obywatele adwokaci, obywatele sędziowie, obywatele prokuratorzy oraz obywatele z różnych organizacji społecznych i ci niezorganizowani obywatele również - po prostu Obywatele - Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej - stają wspólnie ramię w ramię, by trwać na barykadzie wolnych mediów. Bo Wolne Media to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie to Wolna Polska.

Wśród organizatorów protestu oprócz KOD są Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Akcja Demokracja, Partia Zieloni czy Obywatele RP.

Dziennikarze bronią TVN

Od 28 lipca trwa zbiórka podpisów pod apelem dziennikarzy w obronie TVN. Pod listem otwartym podpisało się już ponad 700 osób, w tym Jerzy Baczyński i Daniel Passent z „Polityki”, Kamila Biedrzycka z „Super Expressu”, członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun, Adam Michnik, Jarosław Kurski, Seweryn Blumsztajn i Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”, Bogusław Chrabota i Jerzy Haszczyński z „Rzeczpospolitej”, Beata Lubecka i Jacek Czarnecki z Radia Zet, Grzegorz Kwolek z RMF FM, Karolina Lewicka z TOK FM, były prezes TVP Jan Dworak, Anna Dryjańska z naTemat.pl, Kamil Dziubka z Onetu, Tomasz Lis i Renata Grochal z „Newsweeka”, Michał Marszał z „Tygodnika NIE”, Patryk Michalski z Wirtualnej Polski, ks. Kazimierz Sowa, Magda Jethon z Radia Nowy Świat, Dorota Nygren z Polskiego Radia, Jan Józefowski z telewizji WTK, Piotr Wesołowski z Telewizji Toya, Artur Kwiatkowski i Robert Sietnicki z Canal+, była prezenterka „Faktów” TVN Justyna Pochanke oraz dawny reporter tego programu Tomasz Sekielski. 

Koncesja dla TVN24 wygasa 26 września. TVN Grupa Discovery wystąpiła o jej przedłużenie na początku 2020 roku. W lipcu br. TVN24 miał 5,39 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Protesty ws. TVN w kilkudziesięciu miastach. "Nie wykluczamy żadnego scenariusza"

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ramzes
Spore zaskoczenie - nikt na te protesty w obronie TVN nie przychodzi. Nie widać też entuzjazmu wśród dziennikarzy do podpisywania się w obronie TVN. Widać, że TVN nawet jak zostanie na rynku medialnym to swoim jednostronnym przekazem z umiłowanym Tuskiem i PO to już tylko Sekta. Taka sama jak na Czerskiej. Świadomie sobie wściekłą antyrządową propagandą krzywdę zrobili. I nawet ich żal nie będzie bo tam nie ma nic. Bez sportu, ze starymi filmami i rewolucjami w restauracjach, którym się jeszcze gorzej wiedzie bo ich zaleceniach nikt po 3 miesiącach nie zauważy ich zniknięcia
odpowiedź
User
Pawel
TVN do scenariusza proszę włączyć przestrzeganie prawa polskiego.
odpowiedź
User
xxx
Normalni ludzie to mają głęboko w D, przyjdzie paru maniaków medialnych i na tym "protest" się zakończy.
odpowiedź