SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Provident Polska chce wejść na GPW

Brytyjski International Personal Finance, działająca w Polsce pod marką Provident Polska, nadal rozważa wejście na warszawską giełdę, poinformował prezes Provident Polska David Parkinson. Obecnie spółka jest już notowana na londyńskim parkiecie.

Provident Polska chce wejść na GPW

"Jest to decyzja, która zostanie podjęta na poziomie całej grupy. Dodatkowo wciąż sytuacja gospodarcza jest niepewna. Debiut na GPW był już wcześniej rozważany i tak jest nadal. Jednak potrzeba lepszych warunków gospodarczych do ostatecznej decyzji" - powiedział Parkinson na spotkaniu z dziennikarzami.

John Harnett, dyrektor zarządzający Grupy IPF, mówił w połowie 2011, że grupa rozpoczęła prace nad sprawdzeniem możliwości dopuszczenia akcji do obrotu giełdowego jako tzw. secondary listing w Polsce.

W ubiegłym roku w Polsce firma zwiększyła liczbę klientów o 7% do 834 tys. Przychody w Polsce wzrosły o 13,9% do 273,2 mln funtów, a zysk brutto wzrósł do 66 mln funtów z 49 mln funtów rok wcześniej.

"W naszych średnioterminowych, ok. 4-letnich, planach zakładamy wzrost klientów w Polsce do 1 mln. Ponadto chcemy w tym roku utrzymać wzrost wyników w Polsce" - dodał prezes Provident Polska.

Firma udzieliła 318,6 mln funtów kredytów w Polsce wobec 296,4 mln funtów rok wcześniej. Poziom odpisów (impairment) w Polsce wyniósł w ub.r. 30,5%. Parkinson zapowiada, że chce w tym roku obniżyć ten poziom o kilka pkt. proc. Średnie należności netto wyniosły w ub. r. 236,8 mln funtów, wobec 221 mln funtów rok wcześniej.

International Personal Finance działa również w Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech i Meksyku. Grupa osiągnęła łącznie 100,5 mln funtów zysku brutto (92,1 mln funtów rok wcześniej) przy przychodach 649,5 mln funtów (wobec 608,7 mln funtów w 2010). Łącznie obsługuje ponad 2,4 mln klientów (2,21 mln rok wcześniej). W ub.r. wszystkich rynkach udzieliła 844,5 mln funtów kredytów (764,5 mln funtów rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Provident Polska chce wejść na GPW

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
złodzieje
odpowiedź
User
marrtin
Mogły ktos ejszcze sie wypowiedziec na temat providentu. Potrzebuje pilnie gotówki. fakt ludzie roznei wypowiadaja sie na ich temat ale są tez wpozytywne np. tu [url]http://finay.pl/provident[/url] Jednak jestem sceptykiem i wolałbym sie upewnic ze komentarze nie sa przesadzone...
odpowiedź