SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RASP łączy redakcje sportowe, Jacek Stańczyk naczelnym Przeglądu Sportowego Onet

Od marca redakcje działu sportowego Onetu i „Przeglądu Sportowego” będą połączone, nowo utworzoną funkcję redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet obejmie Jacek Stańczyk. Obecny redaktor naczelny „PS” Paweł Wołosik będzie wicenaczelnym, nowe funkcje obejmą też Maciej Szmigielski i Kamil Wolnicki.

Jacek Stańczyk, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego OnetArticle

- Wrzucamy wyższy bieg, wchodzimy w następny etap integracji i budowy silnego sportu w Ringier Axel Springer Polska. Cel mamy jasny: dostarczać kibicom jak najwięcej ciekawych i angażujących treści - zapowiada Jacek Stańczyk, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet. - To niezwykle fascynujące i jednocześnie odpowiedzialne zadanie, ale dzięki połączonym siłom będziemy do niego jeszcze lepiej przygotowani - zapewnia.

Jacek Stańczyk od maja 2020 roku jest redaktorem naczelnym serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska. Od marca br. będzie też naczelnym „Przeglądu Sportowego”, obejmie stanowisko redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet.

Obecny redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Paweł Wołosik (pełni tę funkcję od maja 2020 roku) przejmie stanowisko wicenaczelnego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jacek Stańczyk pracę w dziennikarstwie zaczynał w portalu Trojmiasto.pl. W 2008 roku przeszedł do Wirtualnej Polski, gdzie najpierw był szefem serwisu o piłkarskie Ekstraklasie. W latach 2016-2020 był redaktorem prowadzącym dział piłkarski WP SportoweFakty. Jako korespondent Stańczyk relacjonował mecze europejskich pucharów, reprezentacji Polski, obsługiwał m.in. Euro 2012 i Euro 2016, w trakcie tego drugiego turnieju współprowadził codzienny program wideo.

Paweł Wołosik (na zdjęciu poniżej) w Ringier Axel Springer Polska pracuje od 2005 roku. Początkowo był dziennikarzem „Faktu”, a w 2008 roku został redaktorem „Przeglądu Sportowego”. Współtworzył wiele edycji „Skarbu Kibica” i dodatek „PS Historia”.

Przed pracą w RASP był zatrudniony w „Gazecie Współczesnej” i „Kurierze Porannym”, relacjonował m.in. piłkarski mundial w 1998 roku i Euro 2000 oraz igrzyska olimpijskie w 2004 roku.

Maciej Szmigielski szefem nowego newsroomu

Jacek Stańczyk i Paweł Wołosik będą nadzorować newsroom sportowy RASP. Jego szefem zostanie Maciej Szmigielski (na zdjęciu poniżej z lewej), obecnie wicenaczelny „Przeglądu Sportowego”. Natomiast inny wicenaczelny „PS” Kamil Wolnicki (poniżej z prawej), obejmie nowo utworzone stanowisko szefa projektów sportowych wideo, audio i paid.

Kamil Wolnicki jest w zespole „Przeglądu Sportowego” od 2004 roku, funkcję wicenaczelnego objął w połowie 2020 roku. Jako dziennikarz pisze przede wszystkim o skokach i biegach narciarskich, boksie i podnoszeniu ciężarów, był korespondentem na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich.

Maciej Szmigielski pracuje w „Przeglądzie Sportowym” od 2006 roku, wicenaczelnym został w sierpniu ub.r., wcześniej był szefem działu Piłka Nożna. Relacjonował m.in. piłkarskie mistrzostwa świata i Europy, przed pracą w „PS” był związany z tygodnikiem „Piłka Nożna”.

Według badania Mediapanel dział sportowy Onetu w grudniu ub.r. zanotował 8,18 mln użytkowników i 27,51 proc. zasięgu, był liderem zasięgowych wśród witryn sportowych.

Natomiast średnie rozpowszechnianie płatne razem „Przeglądu Sportowego” we wrześniu ub.r. wynosiło 16 382 egz., po spadku rok do roku o 2,63 proc. (dane PBC).

Dołącz do dyskusji: RASP łączy redakcje sportowe, Jacek Stańczyk naczelnym Przeglądu Sportowego Onet

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
Jeszcze więcej gołych dup na Onet sport!
odpowiedź
User
Adrian
Dział sportowy RASP nie istnieje - zobaczcie, ile osób ogląda ich programy.
odpowiedź
User
Olaboga
Jacek super, pozostałe ruchy- przesuwanie pionków. Za chwilę pierwsze zwolnienia wjadą- nie miejcie złudzeń.
odpowiedź