SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przejęcie firmy Aliatel przez GTS Czech

W dniu wczorajszym firma GTS Central Europe (GTS CE) poinformowała o zawarciu przez GTS Czech porozumienia dotyczącego przejęcia czeskiego operatora Aliatel, wraz z jego w całości kontrolowanym przedsiębiorstwem Aliatel Slovakia

Można się spodziewać, że transakcja, która wymaga jeszcze zatwierdzenia przez czeskie i słowackie władze antymonopolowe, zostanie sfinalizowana na początku 2005 r.

Fuzja pomiędzy firmami Aliatel oraz GTS w spektakularny sposób umocni pozycję GTS CE zarówno w Czechach, jak i na rynkach Europy Środkowej. W 2003 r. skonsolidowane przychody roczne Aliatel wyniosą ok. 80 mln EUR. Natomiast GTS CE, powiększona o firmę Aliatel, spodziewa się łącznych przychodów w wysokości ponad 220 mln EUR w skali rocznej.

"Omawiane przejęcie stanowi ważny krok w kierunku rozwoju zarówno dla GTS Czech, jak i GTS CE. Dzięki fuzji z Aliatel, GTS zyskuje kadrę wiodących specjalistów telekomunikacyjnych, bazę klientów typu blue-chip oraz lepszą ofertę produktów. Jest to źródłem przewagi konkurencyjnej, która pozwoli nam zapewnić wyższy poziom usług naszym lokalnym, regionalnym i międzynarodowym klientom", powiedział Dyrektor Zarządzający GTS Czech Milan Rusnak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przejęcie firmy Aliatel przez GTS Czech

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl