SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przejęcie Tronc przez Gannetta zagrożone, banki nie chcą finansować transakcji

Ogłoszone na początku października przejęcie grupy wydawniczej Tronc przez koncern medialny Gannett stanęło pod znakiem zapytania po tym, jak amerykańskie banki odmówiły udziału w transakcji wartej 673 mln dolarów. Według nieoficjalnych informacji rozmowy są jednak nadal prowadzone, w grę wchodzą różne scenariusze.

Article

Nieoficjalne informacje na temat impasu w przejęciu Tronc (wydawcę m.in. „Los Angeles Times”, „Chicago Tribune” i „Baltimore Sun”) przez koncern Gannett Co. podał serwis Bloomberg opierając się na anonimowych źródłach zbliżonych do transakcji.

Plany akwizycji grupy Tronc przez Gannetta ujawniono na początku października br., podając, że wartość transakcji wyniesie 673 mln dol.

Strony umowy ustaliły cenę za jedną akcję w wysokości 18,75 dol. Jednak banki i instytucje finansowe mające sfinansować całą operację uznały tę wartość za zbyt wysoką i poddały w wątpliwość ekonomiczną kondycję obu wydawców uzasadniającą taką wycenę oraz wycofały się z udziału w całym przedsięwzięciu.

Po ujawnieniu tych nieoficjalnych informacji (Tronc i Gannett zgodnie odmówiły ich potwierdzenia) akcje Tronc spadły o 28, a Gannetta o 17 proc. na giełdzie.

Bloomberg podaje, że pomimo utraty wsparcia finansowego transakcja jest nadal aktualna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przejęcie Tronc przez Gannetta zagrożone, banki nie chcą finansować transakcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl