SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Przemysław Janowski, wydawca w TVN24

Nie żyje Przemysław Janowski, od prawie dwóch dekad związany z TVN24. Zmarł nagle w wieku 43 lat.

O śmierci Przemysława Janowskiego poinformował portal TVN24.pl. Pogrzeb odbędzie się w czwartek na warszawskiej Sadybie.

- Odszedł niespodziewanie. Nie tak miało być. Bo według planu, zgodnie z grafikiem, Przemek powinien był wydać dla Państwa dzisiejszy poranek, dzisiejsze „Wstajesz i wiesz” - napisano.

Przemysław Janowski w TVN24 przez dwie dekady

Z TVN24 Przemysław Janowski był związany od prawie 20 lat. Początkowo pracował jako redaktor, potem był wydawcą pasma „Dzień na żywo”, a w ostatnim okresie wydawcą anteny pasma porannego.

- Zaangażowany był też w najważniejsze projekty w czasie pandemii oraz programy specjalne po ataku Rosji na Ukrainę. Odpowiedzialny był również za całodzienną relację z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie TVN24 - wyliczono na portalu stacji.

- Przez te niemal 20 lat wszyscy mogliśmy zaznać jego otwartości i uważności, a niektórzy od wielu lat także jego przyjaźni. Wspólnie tworzyliśmy pasma i programy, wzajemnie od siebie uczyliśmy się telewizyjnego fachu. Przemo był życzliwym, ciepłym, otoczonym muzyką człowiekiem, doświadczonym, pełnym pasji dziennikarzem, wyjątkowym profesjonalistą w codziennej pracy. Był, jest i pozostanie kolorowym ptakiem w naszym wiecznie rozgorączkowanym newsroomie - podkreślił Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

- Był stworzony do tej pracy. Udowodnił to od pierwszych chwil w TVN24, umiał pisać i lubił pisać, potrafił myśleć obrazem i wybierał najlepsze historie do opowiadania widzom. Już jako nocny redaktor potrafił zorganizować pracę sobie i innym. Naturalnym było to, że został wydawcą - w reżyserce, w studio czy wreszcie na ulubionym poranku sprawiał, że wszyscy czuli się zaopiekowani, potrafił podejmować dobre decyzje niezależnie od presji czasu i wydarzeń - opisał.

Olga Samsonowicz współpracowała z Przemysławem Janowskim przez kilka lat przy „Wstajesz i wiesz”. - Zapamiętam go jako człowieka nie tylko niezwykle kompetentnego i spokojnego, ale przede wszystkim zupełnie bezkonfliktowego. Kiedy nerwy puszczały nam wszystkim, on jedyny potrafił zachować spokój i działać racjonalnie, pod największą nawet presją. Prywatnie nie dało się go nie lubić. Z dumą prezentował nam swoje piękne rośliny, które hodował, cieszył się z mniejszych i większych sukcesów - stwierdziła.

- Próbowałam policzyć nasze wspólne dyżury, nasze poranki w pracy. Kilkanaście lat. Miliony wspomnień. Setki uśmiechów, rozmowy o wszystkim. Ostatnia o lego, przecież to jedna z Twoich pasji. Zrobię tak jak mówiłeś Przemo. Dziękuję - podkreśliła Joanna Kryńska. - Nie mogę się doliczyć, ile lat wspólnie spędziliśmy na porankach, moje dzieci kojarzą Cię z telefonów po kolegium o 16:00, gdy ustalaliśmy, co w programie. Zawsze było "Mamo Przemo dzwoni", bo tak jesteś zapisany. Najczęściej rozmawialiśmy o muzyce, dzieciach i bieganiu. I o tym, że do porannego wstawania nie można się przyzwyczaić :) - dodała Marta Kuligowska.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Przemysław Janowski, wydawca w TVN24

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tropek
masakra przed PiS i RiP tak już jest
odpowiedź
User
Promek
Szczepienie coraz więcej osób umiera i choroby przed PiS
odpowiedź
User
Rob
Ojojoj
odpowiedź