SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przemysław Krych po postawieniu zarzutów prokuratorskich opuszcza Griffin Real Estate

Przemysław Krych, założyciel i prezes Griffin Real Estate, pożegnał się z firmą. To wynik tymczasowego zatrzymania i postawienia mu zarzutów przez prokuratora. Zarząd nad podmiotem przejęli pozostali partnerzy i wspólnicy - Maciej Dyjas i Nebil Senman.

Przemysław Krych, fot. YouTube Article

Przemysław Krych w połowie grudnia został na trzy miesiące tymczasowo aresztowany w związku z zarzutami prokuratorskimi o charakterze korupcyjnym. W związku z tym zdecydował się opuścić założoną przez siebie firmę i związane z nią podmioty. Maciej Dyjas i Nebil Senman, którzy razem z Krychem byli współwłaścicielami i współzarządzali Griffin Real Estate, teraz pozostali w niej jedynymi partnerami zarządzającymi i wspólnikami.

- Decyzja Przemysława Krycha jest skutkiem jego zatrzymania i postawienia mu zarzutów przez prokuraturę. Głęboko wierzymy, że Przemysław Krych nie popełnił żadnego przestępstwa i jest niewinny. Niemniej jednak, w trosce o dobro firmy i powodzenie realizowanych przez nią projektów, zdecydował się on opuścić grono jej udziałowców - wyjaśnia Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate.

Do zespołu firmy dołączył Przemysław Czuk, który objął funkcję chief financial oficera. Przez wiele lat nadzorował finanse w takich firmach, jak J&S Energy S.A., spółka zależna Mercuria Energy Group, a także w spółkach portfelowych funduszy Abris, Advent i Bridgepoint. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, ukończył studia z zakresu finansów.

Ewa Podgórska zajęła stanowisko partnera, co-general counsel i chief compliance officera. Podgórska będzie odpowiadała za nadzór nad działem prawnym wspólnie z Pawłem Wołkanowiczem, który awansował na partnera i co-general legal counsel.

Awanse w Griffin Real Estate otrzymało także kilka innych osób na wysokich szczeblach menadżerskich. Barbara Sikora, wcześniej CFO, otrzymała awans na stanowisko senior partner-investments. Będzie odpowiedzialna m.in. za zarządzanie nowo kupionym portfelem nieruchomości.

Bartosz Zastawa objął funkcję partnera współodpowiedzialnego za Griffin Property Finance, natomiast Marek Obuchowicz zajął stanowisko senior vice president-investments. Jan Trybulski i Łukasz Toczek, dotychczasowi analitycy, zajęli stanowiska associate–investments.

Griffin Real Estate to firma inwestycyjna zarządzająca aktywami o wartości ponad 5 miliarda euro, której partnerami strategicznymi są globalne fundusze inwestycyjne  (Oaktree Capital Management, Redefine Properties, PIMCO). Podmiot współzarządza takimi inwestycjami, jak Echo Investment EPP (właściciel nieruchomości handlowych), Griffin Premium Re. (właściciel obiektów biurowych), operator domów studenckich - Student Depot; platforma mieszkań dla wynajem Resi 4 Rent oraz poza bankowa platforma finansowa Griffin Property Finance.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przemysław Krych po postawieniu zarzutów prokuratorskich opuszcza Griffin Real Estate

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hurra
cieszy mnie to bardzo ,bo jestem ofiarą tego systemu -układu.
9 9
odpowiedź
User
Emilka
Czyżby z Emilką było podobnie jak w Krakowie?
8 8
odpowiedź