SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przemysław Rudzki pożegnał się z newonce.sport

Dziennikarz piłkarski Przemysław Rudzki po 2,5 roku współpracy odszedł z grupy newonce.media, w której był redaktorem naczelnym newonce.sport i prowadził audycje w newonce.radio. Rudzki od ponad 15 lat jest związany z Canal+ Sport.

Przemysław Rudzki (fot. YouTube / Kick Off - Przemysław Rudzki) Article

Na swoim fanpage’u facebookowym Przemysław Rudzki poinformował, że z newonce.sport pożegnał się z końcem lipca. - To była super przygoda i w ciągu tych blisko trzech lat zrobiliśmy poza mainstreamem sportowe medium, o którym głośno mówił mainstream, a nasi dziennikarze wspaniale się rozwinęli, każdy z nich jest na innym piętrze kariery. Dlatego było zdecydowanie warto - podkreślił.

- Osobiście to dla mnie miejsce, które zawsze będzie ważne, bo pomogło się realizować w pięknych projektach i podleczyć złamane skrzydła po korporacji, bardzo dużo się tutaj nauczyłem, a wydawało mi się, że już prawie wszystko wiem 🙂 - zapewnił. - Dziękuję bardzo wszystkim, z którymi miałem przyjemność pracować, ściskam mocno i będę Wam mocno kibicował - dodał.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z grupą newonce.media Przemysław Rudzki był związany od początku 2020 roku. Zarządzał redakcją serwisu newonce.sport oraz współprowadził dwie audycje na antenie newonce.radio: „Kick Off” o lidze anielskiej oraz „Futbol i cała reszta”.

 

W latach 2003-2005 i od 2013 do września 2019 roku Przemysław Rudzki pracował w „Przeglądzie Sportowym”, w latach 2013-2016 kolejno jako wicenaczelny i naczelny. Był też związany z „Faktem” i „Futbolem”, napisał powieści „Gracz” oraz „Futbol i cała reszta” i książkę „Zapiski z Królestwa. 50 niesamowitych opowieści o angielskim futbolu”.

Od półtorej dekady jest związany z Canal+ Sport. Komentował przede wszystkim mecze angielskiej Premier League, do której prawa nadawca stracił z końcem zeszłego sezonu na rzecz Viaplay.

Rudzki komentował też w Canal+ Sport niektóre mecze PKO BP Ekstraklasy i europejskich pucharów. Przez lata był stałym ekspertem w magazynie „Liga+ Ekstra” o polskiej lidze. W lipcu br. dołączył do prowadzących magazyn „Wysoki pressing”.

Od kilku lat dziennikarz tworzy kanał youtube'owy Kick Off poświęcony angielskiej piłce. Obecnie kanał ma 36 tys.subskrybentów.

Odejścia z newonce.media

Pod koniec lutego br. z grupą newonce.media pożegnał się Piotr Kędzierski, związany z nią przez sześć lat m.in. jako dyrektor kreatywny newonce.radio oraz współprowadzący „Bolesne poranki” i audycję z Kubą Wojewódzkim. Sprzedał też posiadane 15 proc. udziałów firmy.

- Rozstaliśmy się w zgodzie i żadna ze stron nie miała złych intencji. Poczułem, że ta robota nie sprawia mi już takiej frajdy, jak wcześniej. Teraz jest czas, żeby zwolnić - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl. Od połowy marca Kędzierski i Wojewódzki prowadzą swój podcast na Onecie.

Natomiast w lipcu z grupy newonce odeszła Danuta Breguła, dyrektor ds. rozwoju biznesu subskrypcyjnego. Pracowała w firmie przez rok, nadzorowała wprowadzenie pod koniec ub.r. oferty subskrypcyjnej newonce.club.

Dołącz do dyskusji: Przemysław Rudzki pożegnał się z newonce.sport

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
3procent
To teraz Kanał Sportowy czy Meczyki?
13 0
odpowiedź
User
Albrt
co z tym newonce?
9 0
odpowiedź
User
Gustaw33
Teraz Viaplay...
4 1
odpowiedź