SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przemysław Saleta idealnym ojcem według mężczyzn

Przemysław Saleta to wzorowy ojciec według mężczyzn w Polsce - wynika z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych.

Przemysław Saleta

Przemysław Saleta

Saleta zdobył w rankingu pierwsze miejsce uzyskując 20 proc. głosów. Na kolejnych pozycjach uplasowali się piłkarz David Beckham (10 proc.) oraz aktor Maciej Stuhr (7 proc.).

Wielu młodych mężczyzn w Polsce pragnie zostać ojcami - w grupie wiekowej 20-24 jest ich 80 proc. Co więcej, dwie trzecie singli również deklaruje taki zamiar.

Większość mężczyzn planujących posiadanie dziecka (71 proc.) wyraziło chęć bycia obecnym przy jego porodzie. Odwaga maleje wraz z wiekiem - młodsi mężczyźni nie posiadający obecnie dzieci częściej deklarują taki zamiar niż starsi, powyżej 30. roku życia.

86 proc. ankietowanych oświadczyło, że chciałoby dzielić się z partnerką obowiązkami związanymi z opieką nad potomstwem. Im młodsi respondenci (20-24 lata), tym taki zamiar deklarowała większa liczba osób (92 proc.). Natomiast 10 proc. zdecydowanie wskazało na swoją partnerkę jako osobę, która powinna mieć większy udział w wychowaniu dziecka. Panów zdecydowałoby się na takie rozwiązanie tylko 2 proc.

Stan wiedzy mężczyzn o okresie ciąży partnerki i etapie bycia młodym tatą jest zróżnicowany. Prawie jedna piąta ankietowanych nie wiedziała, bądź błędnie wskazała moment ciąży, w którym można zweryfikować płeć dziecka, a prawie 40 proc. badanych nie umiało wyjaśnić czym jest "baby shower" (przyjęcie organizowane na cześć przyszłej mamy). Najchętniej wskazywaną odpowiedzią było tutaj pierwsze mycie dziecka po porodzie (37 proc. wskazań). Były również osoby, którym "baby shower" kojarzyło się ze spotkaniem rodzinnym po ochrzczeniu dziecka.

Panowie wiedzieli natomiast ile punktów w skali Agpar oznacza, że dziecko urodziło się zdrowe. Dwie trzecie respondentów wskazało, że noworodek powinien uzyskać od 8 do 10 punktów. 30 proc. badanych nie było pewnych, którą odpowiedź zaznaczyć. Z kolei wskazanie prawidłowej wagi noworodka nie stanowiło problemu dla większości ankietowanych - 86 proc. wiedziało, że powinna wynosić od 2,5 do 4 kg.

Badanie zostało przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie BBC Entertainment w lipcu 2013 r. na reprezentatywnej grupie 800 mężczyzn w wieku 20-39 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przemysław Saleta idealnym ojcem według mężczyzn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl