SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przemysław Szymańczyk redaktorem naczelnym Radia Szczecin, odchodzi Tomasz Chaciński

Kolejne zmiany personalne w Polskim Radiu Szczecin. Z końcem października br. z funkcji redaktora naczelnego rozgłośni odwołany został Tomasz Chaciński. Jego miejsce zajął Przemysław Szymańczyk.

Przemysław Szymańczyk redaktorem naczelnym Radia Szczecin Article

Tomasz Chaciński pełnił funkcję redaktora naczelnego stacji od 2011 roku, z Radiem Szczecin związany był od połowy lat dziewięćdziesiątych. Na razie nie ujawnia swoich dalszych planów zawodowych.

Nowy redaktor naczelny rozgłośni Przemysław Szymańczyk to pierwszy szef szczecińskiego oddziału TVN, były zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Nowy Kurier" oraz Radia Szczecin za kadencji prezesa Krzysztofa Soski. Jest też laureatem nagrody Dziennikarz Roku 2007.

Na co dzień prowadzi w Radiu Szczecin program interwencyjny "Czas Reakcji" oraz niedzielną "Kawiarenkę Polityczną", w której gości posłów, radnych czy politologów. Ma 48 lat.

Decyzję o zmianie na stanowisku redaktora naczelnego Polskiego Radia Szczecin podjął Artur Kubaj, nowy prezes zarządu rozgłośni powołany na to stanowisko najpierw przez radę nadzorczą rozgłośni, a potem przez Radę Mediów Narodowych w połowie października br. Adam Rudawski, poprzedni prezes Radia Szczecin, złożył do RMN wniosek o uchylenie uchwał dotyczących zmian w zarządzie Radia Szczecin argumentując, iż - jego zdaniem - były one nieprawne.

W okresie od marca do sierpnia 2016 roku Radio Szczecin było liderem rynku radiowego w Szczecinie. Średni dobowy udział słuchania rozgłośni wyniósł 17,3 proc. (badanie Radio Track). Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET (13,9 proc.), trzecie miejsce zajmuje RMF FM (13,3 proc.).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przemysław Szymańczyk redaktorem naczelnym Radia Szczecin, odchodzi Tomasz Chaciński

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
Hm, nie słuchałem nigdy Radia Szczecin. ale jeśli prawdą jest, że wzoruje się na nim Radio Wrocław (od 1 stycznia b.r.), to nie mam czego żałować. RW zeszło całkiem na psy...
14 12
odpowiedź
User
Avo
Dziękujemy !!! Wszystkiego dobrego Panie Przemku !
15 10
odpowiedź
User
Znawca
No to teraz Radio Szczecin bez Adama, Tomka i pewnie wkrótce Sikora, zejdzie na psy. #dobrazmiana w tym przypadku okazała się złą zmianą!
11 15
odpowiedź
User
Były słuchacz Radia Wrocław
No to teraz Radio Szczecin bez Adama, Tomka i pewnie wkrótce Sikora, zejdzie na psy. #dobrazmiana w tym przypadku okazała się złą zmianą!

Jeśli uważacie, że Radio Szczecin jest dobre, to mam pytanie. Czemu Radio Wrocław, które ponoć wzoruje się na Radiu Szczecin jest tak słabe? Kiedyś Radio Wrocław to była awangarda, a teraz komercyjna papka. Czy Radio Szczecin jest równie słabe? Wierzę, ze nowy redaktor tchnie w Radio Szczecin prawdziwą misję.
15 11
odpowiedź
User
12345
Pan Przemysław pokazywał i pokazuje zerowy poziom kunsztu dziennikarskiego, nie wiem jak taka osoba może pełnić funkcję redaktora naczelnego.
4 4
odpowiedź