SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzy serwisy Wirtualnej Polski przepraszają Omenę Mensah za zniesławiające komentarze

Na swoich stronach głównych serwisy Pudelek.pl, Film.wp.pl i Gwiazdy.wp.pl przepraszają Omenę Mensah, prezenterkę i dziennikarką TVN, za zniesławiające i znieważające komentarze na jej temat. To efekt wyroku sądu apelacyjnego z końca października br. Grupa Wirtualna Polska ma także zapłacić 50 tys. zł na rzecz fundacji Omenaa Foundation.

Omenaa Mensah, fot. TVN Article

Proces dotyczył zniesławiających i znieważających komentarzy na temat Omeny Mensah, które pojawiały się w trzech serwisach należących do WP pod poszczególnymi artykułami. Dziennikarkę w tej sprawie reprezentowała kancelaria LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy. Decyzję w tej sprawie po jej apelacji wydał pod koniec października Sąd Apelacyjny. Domagano się zadośćuczynienia na rzecz fundacji w wysokości 100 tys. zł. Sąd nakazał wpłatę 50 tys. zł.

- W trakcie procesu udało nam się wykazać, że portal nie dochował wymogu „niezwłoczności" przy usuwaniu zgłoszonych komentarzy. Ponadto, Sąd wskazał, że portal mający charakter plotkarski musi liczyć się z pojawiającymi się komentarzami pod adresem osób publicznych, które mogą naruszać ich dobra osobiste - informuje adwokat Maciej Ślusarek.

Decyzją sądu przeprosiny mają być widoczne na wszystkich trzech serwisach przez 14 dni.

Podobne przeprosiny musiały się pojawić w serwisie Pudelek.pl na początku zeszłego roku. Był to efekt procesu, który trwał od lipca 2015 roku. I też dotyczył komentarzy internautów pod artykułami o Omenie Mensah. Dziennikarka uznała, że były one rasistowskie, wulgarne oraz propagujące przemoc. Zdaniem Mensah naruszone zostały jej dobra osobiste w postaci wizerunku, godności oraz dobrego imienia. Sąd Apelacyjny w Warszawie przyznał rację prezenterce.

- Prowadzę fundację, w której walczę z rasizmem oraz promuję wartości tolerancji i nigdy nie zgodzę się, żeby obok mojej osoby w mediach pojawiały się tendencyjne teksty wyzwalające falę nienawiści, czy ksenofobii, obrażające mnie i bliskie mi osoby - mówiła wówczas portalowi Wirtualemedia.pl Omenaa Mensah.

Dodatkowo wydawca Pudelka musiał zapłacić prezenterce 30 tys. zł zadośćuczynienia. Cała kwota została przekazana na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.

Maciej Ślusarek zaznacza, że także sąd zauważył, iż w podobnym zakresie zapadł już wyrok przeciwko grupie WP i przywołał argumentację podniesioną uprzednio przez Sąd Apelacyjny w Warszawie w tej wcześniejszej sprawie.

Omenaa Mensah od kilkunastu lat związana jest z Grupą TVN, głównie jako prezenterka pogody.  Prowadzi także fundację zajmującą się propagowaniem tolerancji, edukacją i współpracą polsko-afrykańska.

Według danych z badania Gemius/PBI we wrześniu br. WP Gwiazdy, stanowiące część show-biznesową WP.pl, odwiedziło 5,42 mln użytkowników, a serwis Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) - 5,32 mln użytkowników.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 22,3 proc. do 260,83 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 22,84 do 15,09 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy serwisy Wirtualnej Polski przepraszają Omenę Mensah za zniesławiające komentarze

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Jakby każdy był tak wrażliwy i delikatny jak płatek róży...
14 22
odpowiedź
User
mike
5 lat proces.....
16 0
odpowiedź
User
Teleman
To jest cyrk,Ci ludzie o byle co idą do sądu ,a potem sądy są przeładowane sprawami
12 16
odpowiedź