SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przeszukania w TVP i Canal+

Na żądanie Rokity prokuratura w TVP i Canal+

Przeszukania w TVP i Canal+ przeprowadziła w poniedziałek - na wniosek sejmowej komisji śledczej - prokuratura prowadząca śledztwo przeciw Lwu Rywinowi za jego domniemaną płatną protekcję wobec Agory.

Zbigniew Jaskólski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, nie podał szczegółów tych przeszukań. Zaznaczył, że nie brali w nich udział członkowie sejmowej komisji śledczej, która została uprzedzona o tej czynności.

10 lutego komisja śledcza zwróciła się do prokuratury o zabezpieczenie numerów telefonów prywatnych i służbowych prezesa TVP Roberta Kwiatkowskiego, jego bilingów telefonicznych oraz twardych dysków komputerów. Wnioskował o to Jan Rokita (PO).

4 lutego komisja śledcza zwróciła się zaś do prokuratury o ustalenie numerów telefonów Rywina, dostarczenie bilingów jego rozmów. W ubiegłym tygodniu doszło do przeszukań prywatnych i służbowych pomieszczeń Rywina, który do niedawna był szefem Canal+.

Prokuratura dostała już od komisji śledczej dodatkowe dokumenty, niezbędne, by zwrócić się do sądu o zwolnienie Adama Michnika z tajemnicy dziennikarskiej, jaką stanowią szczegóły śledztwa dziennikarskiego "Gazety Wyborczej" w sprawie Rywina. We wtorek prokuratura ma wystąpić do warszawskiego sądu o zwolnienie Michnika z tej tajemnicy.

Prokuratura postawiła Rywinowi zarzut płatnej protekcji wobec Agory i zastosowała wobec niego środki zabezpieczające: zakaz opuszczania kraju, zatrzymanie paszportu i 500 tys. zł poręczenia majątkowego na hipotece jednej z jego nieruchomości. W śledztwie przesłuchani zostali jako świadkowie m.in. premier Leszek Miller, szefowa gabinetu politycznego premiera Aleksandra Jakubowska, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, jego zastępca Helena Łuczywo, Paweł Smoleński - autor artykułu "Ustawa za łapówkę, czyli przychodzi Rywin do Michnika" oraz prezes TVP Robert Kwiatkowski.

27 grudnia ubiegłego roku "Gazeta" napisała, że Rywin domagał się łapówki od wydawcy dziennika - spółki Agora, a później od samego Michnika - redaktora naczelnego "GW". W zamian miał oferować przeprowadzenie korzystnych dla Agory zmian w projekcie ustawy o radiofonii i telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przeszukania w TVP i Canal+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl