SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przetarg na badania radiowe rozstrzygnięty

Przez najbliższe dwa lata rynek radiowy będzie badać SMG/KRC A Millward Brown Company

Po analizie zgłoszonych ofert oraz zasięgnięciu opinii środowiska  agencji reklamowych obecni członkowie Komitetu Badań Radiowych (Agora, Broker FM, Eurozet, Plus, Time) podjęli decyzję o kontynuacji badań przez instytut SMG/KRC A Millward Brown Company. Kontrakt będzie podpisany na kolejne dwa lata.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nadawców zmieniona została struktura próby. W planowanym badaniu zlikwidowano ograniczenia w realizacji próby 60-75 lat.

- Tak jak do tej pory, badanie jest monomedialne - dedykowane wyłącznie radiu, oparte o dwa źródła: CATI i dzienniczek. CATI realizowane jest metodą DAR na próbie rocznej 92 tys. respondentów. Próba (największa w Europie próba CATI) składa się z dwóch niemal równych podprób - jednej ogólnopolskiej, drugiej nadreprezentacji miejskich. Taki podział próby umożliwia jej dopasowanie do specyfiki rynku radiowego w Polsce. Badanie jest reprezentatywne pod względem płci, wieku, regionu oraz wielkości miejscowości zamieszkania i obejmuje całe audytorium radiowe na poziomie ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym w odniesieniu do słuchaczy w wieku 15-75 lat. Bierze pod uwagę wszystkie istniejące drogi przekazu sygnału radiowego, w tym przesyłanie kablowe, satelitarne, cyfrowe, Internet, PC (software radiowy) i uwzględnia wszystkie możliwe do zbadania okoliczności odbioru radia, w tym przepływy audytoriów i zwyczajów słuchania. Dane dostarczone przez CATI umożliwiają wszechstronną wskaźnikową analizę rynku radiowego pod kątem znajomości stacji, zasięgu dziennego, udziału w rynku, czasu słuchania jak i struktury audytoriów poszczególnych rozgłośni. Dodatkowo dwa razy do roku metodą dzienniczkową badane są zwyczaje słuchania radia na próbie 8 tys. osób. Dane te przy użyciu modelu matematycznego, służą do konstrukcji mediaplanów - poinformowała Beata Goczał, specjalista ds. PR Grupy Radiowej Radio Eska, Gold FM i Time.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przetarg na badania radiowe rozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl