SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przychody firm w 2012 r. wzrosną o 8,1 proc, koszty o 7,5 proc.

Dynamika przychodów w firmach zatrudniających 50 i więcej pracowników wyniesie w tym roku 8,1%, uważają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan. W ich ocenie koszty będą rosły wolniej i zwiększą się o 7,5%.

Przychody firm w 2012 r. wzrosną o 8,1 proc, koszty o 7,5 proc.

"W 2012 roku wynik finansowy netto przedsiębiorstw przekroczy 110 mld zł i będzie o ok. 10% wyższy niż w 2011 roku. Rentowność sprzedaży netto powinna utrzymać się na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku" - czytamy w komunikacie Lewiatana.

Według prognozy ekspertów PKPP zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrośnie w tym roku o 2% w porównaniu z 2011 rokiem, a wynagrodzenia o 3,8%. Kredyty przedsiębiorstw będą wyższe o 10%, natomiast depozyty o 6%.

„Zdolność do regulowania zobowiązań będzie cały czas bardzo wysoka. Firmy będą zarabiały, a jednocześnie nie zwiększą w sposób istotny swoich zobowiązań krótkoterminowych. Zysk netto osiągnie 78% przedsiębiorstw. Nadal jednak relatywnie duży odsetek firm nie wypracuje w 2012 roku dodatniego wyniku finansowego" – powiedziała główna ekonomistka PKPP Lewiatan, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, cytowana w komunikacie.

  • Więcej informacji:
  • Firma
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody firm w 2012 r. wzrosną o 8,1 proc, koszty o 7,5 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl