SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Przyjaciel Polski" - akcja Radia Polonia

Ruszyła akcja Radia Polonia – Programu dla Zagranicy Polskiego Radia S.A. - „Przyjaciel Polski”

Już po raz drugi ruszyła akcja medialno-promocyjna Radia Polonia „Przyjaciel Polski” skierowana do dziennikarzy zagranicznych piszących o Polsce, publikujących swoje materiały w krajach Unii Europejskiej. Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Akcja ma na celu promocję Polski oraz zwrócenie uwagi na wizerunek naszego kraju za granicą kreowany przez tamtejsze media. Zebranie materiałów odbędzie się przy współpracy z ambasadami RP we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Nagrodzeni zostaną trzej dziennikarze, których publikacje Jury konkursu, złożone z przedstawicieli MSZ, UKIE, POT, PAIiIZ, TVP Polonia, The Warsaw Voice oraz Radia Polonia, uzna za najbardziej wartościowe. Za kryteria konkursu przyjęto: liczbę publikacji, prezentowany przez autora stopień znajomości polskiej problematyki, obiektywizm oraz atrakcyjność formy przekazu.

Podsumowanie akcji nastąpi na początku  listopada br. Podczas konferencji prasowej odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów wyróżnionym dziennikarzom.

Problematyka konkursu będzie szeroko prezentowana na antenie Radia Polonia. Dziennikarze przeprowadzą rozmowy z ambasadorami Polski w krajach UE na temat obrazu naszego kraju w mediach przed i po 1 maja 2004. Także słuchacze zostaną zaproszeni do wypowiedzi na temat wizerunku Polski w krajach, które zamieszkują.

Antenowym podsumowaniem akcji będzie relacja z konferencji oraz  audycja dotycząca strategii promocji Polski z głosami osób reprezentujących instytucje za to odpowiedzialne.  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Przyjaciel Polski" - akcja Radia Polonia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl