SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przyjazna INTERIA.PL

Kampania promocyjna portalu Interia.pl

INTERIA.PL rozpoczyna kampanię promocyjną portalu, której celem jest zwiększenie znajomości nazwy oraz adresu internetowego portalu. Kampania jest częścią nakreślonych na 2004 r. działań promocyjnych.

- "Rok 2003 był rokiem przełomowym po dwóch latach dekoniunktury. Pierwsze miesiące roku bieżącego przekonują, że zarówno popyt na reklamę internetową jak i zainteresowanie firm wykorzystaniem Internetu do realizacji swoich celów komercyjnych, także w tym roku utrzymają wysoką dynamikę wzrostową. To w pełni uzasadnia podjęcie działań promocyjnych mających na celu umocnienie pozycji INTERIA.PL w dotychczasowych obszarach działalności" - skomentował rozpoczęcie działań promocyjnych Tomasz Jażdżyński, Prezes Zarządu INTERIA.PL.

Kampania rozpoczęła się w 19 marca br. i potrwa do końca kwietnia. Reklamy portalu pojawiać się będą w na antenie stacji telewizyjnych Polsat, TV4, TVN 24 i MTV, oraz m.in. w radiu RMF FM. Wykorzystana zostanie też prasa, zarówno codzienna (np. Puls Biznesu, Życie Warszawy) jak i kolorowa (np. Film, Elle, Magazyn Internet, Komputer Świat, Men's Health, Dlaczego). Cennikowa wartość wykorzystanych w kampanii mediów - z wyłączeniem Internetu - zamyka się kwotą 1,7 mln zł. Projekt i produkcja kampanii w całości wykonane zostały siłami własnymi INTERIA.PL.

-"Przewodnie hasło kampanii 'Przyjazny portal' jest wynikiem analizy danych z szeroko zakrojonego badania postrzegania portalu przez użytkowników portalu i Internetu ogółem. Przekaz utrzymany jest w typowym dla INTERIA.PL, dynamicznym i nowoczesnym klimacie" - charakteryzuje kampanię promocyjną Grzegorz Wójcik, Wiceprezes Zarządu INTERIA.PL. - "Kierujemy tę kampanię do wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników Internetu. Wyniki dostępnych na rynku badań pokazują, że profil odwiedzających INTERIA.PL jest właściwie identyczny z charakterystykami wszystkich użytkowników Internetu w Polsce, także tych odwiedzających inne polskie portale. W związku z tym w tej chwili nie jest naszym celem zmiana struktury demograficznej użytkowników INTERIA.PL ani rozszerzenie grona użytkowników portalu o jakąś szczególną grupę" - dodaje.

Typowy użytkownik INTERIA.PL to dobrze wykształcona osoba w średnim wieku, mieszkająca raczej w większej miejscowości, osiągająca wyższe niż przeciętne dochody. Według danych instytutu SMG/KRC za IV kwartał 2003 r. 41% odwiedzających portal INTERIA.PL, czyli dwukrotnie więcej niż wszystkich Polaków, ma wykształcenie wyższe - trzykrotnie mniejszy jest natomiast w grupie użytkowników INTERIA.PL (niż wśród Polaków) jest natomiast odsetek osób z wykształceniem podstawowym i niepełnym podstawowym. Średni wiek odwiedzającego portal to ok. 28 lat, nieznacznie mniej niż średnia dla całego Internetu. Użytkownicy INTERIA.PL częściej niż wszyscy Polacy zamieszkują w większych miastach - w miejscowościach powyżej 100 tys. mieszkańców mieszka 45,6% użytkowników INTERIA.PL, podczas gdy w miejscowościach tej wielkości żyje jedynie 32% wszystkich Polaków.

Jak pokazują wyniki badania TGI firmy SMG/KRC użytkownicy portalu INTERIA.PL charakteryzują się nieco wyższą skłonnością do innowacji, testowania nowych produktów i wyższą reaktywnością na komunikaty promocyjne. Na tle osób korzystających z największych polskich portali użytkownicy INTERIA.PL w największym stopniu nie zgadzają się ze stwierdzeniem, że oglądając reklamy tracą czas. Wśród użytkowników INTERIA.PL najwyższe są też odsetki osób, którym robienie zakupów sprawia przyjemność i którzy uczestniczą w konkursach dołączanych do produktów. Wśród korzystających z portalu najwięcej jest osób, które deklarują, że najpierw zaglądają do Internetu kiedy poszukują informacji. INTERIA.PL cechuje się też jednym z najwyższych odsetków użytkowników skłonnych kupować nowe marki, aby się dowiedzieć jakie są.

Według niezależnego audytu oglądalności systemem trackingowym gemiusTraffic portal INTERIA.PL w lutym 2004 r. odwiedziło 6,33 mln unikalnych użytkowników, którzy obejrzeli łącznie 484,2 mln stron. Na przestrzeni 12 miesięcy, od lutego 2003 r., liczba użytkowników portalu wzrosła o 28,1% a ilość wyświetlonych stron zwiększyła się o 34,5%.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przyjazna INTERIA.PL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl