SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przyszłość telemedycyny już dziś w Med24!

Obecna od dwóch lat na polskim rynku platforma telemedyczna Med24, oferuje szybki i łatwy dostęp do opieki medycznej, wraz z innowacyjnymi technologiami, opartymi na sztucznej inteligencji. Połączenie konsultacji online z rozwiązaniami technologicznymi, ułatwia i przyspiesza zdalną diagnostykę oraz profilaktykę zdrowotną!

Article

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, które oferuje Med24, konsultacja lekarska może skutecznie zastąpić stacjonarną wizytę w gabinecie. To wyróżnia tę platformę telemedyczną na tle innych, dostępnych w Polsce przychodni online.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Med24, dostępna w aplikacji mobilnej oraz przez stronę www.med-24.com.pl, stawia na jakość, łatwość i szybkość kontaktu pacjenta z lekarzem, bez wychodzenia z domu, z każdego miejsca na świecie, realizując wizyty zgodnie z zaleceniami Naczelnej Izby Lekarskiej. Całodobowy dostęp do internistów i pediatrów, w 15 minut, krótki czas oczekiwania na konsultacje u specjalistów bez skierowania, otrzymanie recepty na kontynuację leczenia, możliwość uzyskania L4, bez konieczności oczekiwania w kolejkach podczas choroby, uzyskanie skierowania na badania, a także łatwy dostęp do pomocy psychologicznej - to wszystko pacjenci zrealizują online dzięki Med24.

Med24, w ciągu dwóch lat, pozyskała na rozwój, łącznie 16 milionów złotych. Finansowanie zapewnili zarówno inwestorzy prywatni, jak i instytucjonalni, z Polski i Szwecji, z wiodącym udziałem spółki Golden Media Polska. Dzięki tym inwestycjom, Med24 stale rozbudowuje i udoskonala swoją ofertę, co w połączeniu z efektywną strategią marketingową, pozwoliło w przeciągu tak krótkiego czasu, umocnić jej pozycję oraz osiągnąć status jednego z wiodących graczy na polskim rynku telemedycznym. Telemedycyna jest wciąż rozwijającym się rynkiem w Polsce. Szwedzcy inwestorzy, obserwując dynamikę wzrostu usług zdalnej opieki zdrowotnej w Skandynawii i ogólnie na świecie, postanowili wesprzeć jej rozwój właśnie na rynku polskim. Wierzą, że strategia i działania Med24 sprawią, że w ciągu najbliższych lat, platforma ta wyznaczy standardy oraz kierunek w kształtowaniu się sektora usług medycznych online w naszym kraju oraz przekona Polaków do korzystania z nich.

Platforma telemedyczna nie chce wyłącznie oferować usług dostępnych już na rynku. Med24 idzie krok do przodu, wprowadzając polską telemedycynę na wyższy poziom, poprzez przyspieszenie kontaktu z lekarzem oraz wprowadzenie rozwiązań w zdalnej diagnostyce, która przybliża konsultację online do wizyty stacjonarnej, a w niedalekiej przyszłości może ją całkowicie zastąpić.

Podstawowym wyróżnikiem Med24 na tle konkurencyjnych platform telemedycznych, jest możliwość niemal natychmiastowego kontaktu z lekarzem internistą lub pediatrą. Platforma oferuje całodobową opiekę internistyczną i pediatryczną, z realnym, 15-minutowym czasem oczekiwania na wizytę.

„Med24 to nowatorska i przyjazna pacjentom platforma telemedyczna. Sercem naszej strategii jest innowacyjne podejście, w którym kładziemy nacisk na proste i intuicyjne rozwiązania, umożliwiające szybki kontakt z lekarzem oraz zdalną diagnostykę, a co za tym idzie, przyspieszenie  samego procesu leczenia. Dlatego też dołączamy do naszej platformy najnowsze osiągnięcia nauki i medycyny, które wykorzystują sztuczną inteligencję w monitoringu zdrowia. Dzięki temu, możemy oferować naszym pacjentom nowoczesną, kompleksową opieką medyczną online. To zdecydowanie wyróżnia nas na polskim rynku opieki zdrowotnej. W Med24, telemedycyna „przyszłości” staje się teraźniejszością, a zdalna konsultacja lekarska już dziś, z powodzeniem, może zastąpić wizytę w przychodni. - mówi Małgorzata Gratys, Dyrektor Zarządzająca platformy telemedycznej Med24.

W ostatnim miesiącu, Med24 udostępniła w swoim serwisie www.med-24.com.pl narzędzia wspomagające zarówno zdalną diagnostykę, jak i profilaktykę.

Dzięki współpracy z polską firmą StethoMe, za pomocą, certyfikowanego medycznie, inteligentnego stetoskopu, posiadającego system analiz dźwięków osłuchowych, opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, pacjenci mogą wykonać samodzielne badanie osłuchowe płuc w domu, a następnie wynik pomiaru przesłać lekarzowi Med24 do konsultacji. Przeszkoleni z zastosowania tego narzędzia lekarze Med24, zapoznają się z nagraniami z osłuchu podczas wizyty,  co ułatwia i znakomicie przyspiesza proces diagnostyki medycznej oraz rozpoczęcie procesu leczenia. Wszystko to jest możliwe, w ciągu kilkunastu minut, o każdej porze dnia i nocy, bez wychodzenia z domu oraz długiego oczekiwania na wizytę stacjonarną.

Kolejnym krokiem w kierunku implementacji najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jest nieodpłatnie udostępnienie przez Med24, innowacyjnego narzędzia do zdalnej profilaktyki. Shen.AI, bazujące na algorytmach sztucznej inteligencji, skanując twarz, dokonuje pomiaru funkcji życiowych, takich jak: puls, ciśnienie krwi, zmienność tętna (HRV), częstość oddechów, poziom stresu, a następnie informuje o zagrożeniach zdrowotnych. To ogromne ułatwienie w stałym i regularnym monitorowaniu własnego zdrowia. Niepokojące wyniki mogą skłonić pacjenta do podjęcia decyzji o skorzystaniu z profesjonalnej opieki lekarskiej, a jak wiadomo, wczesne wykrycie choroby może ustrzec przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Platforma telemedyczna nie tylko na bieżąco śledzi wszelkie, pojawiające się innowacyjne rozwiązania i w szybkim tempie wdraża je w swojej ofercie, ale też angażuje się w ich powstawanie. Współpraca z Fundacją Innovations Hub, w ramach programu MedBiz Innovation, ma na celu wspieranie przez Med24, zdolnych i ambitnych młodych ludzi w realizacji innowacyjnych pomysłów na produkty lub usługi, będące połączeniem nowoczesnej technologii, medycyny i biznesu. To pozwala platformie telemedycznej uczestniczyć w wytyczaniu nowych kierunków w polskiej i światowej telemedycynie.

Golden Media Polska, jako jeden z głównych inwestorów Med24, działający od ponad 20 lat na rynku medialnym, posiada ogromne doświadczenie w implementacji najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych w swojej działalności. Tworząc platformę telemedyczną Med24 i inwestując w ten projekt, postanowiliśmy wykorzystać naszą praktykę we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w obszarze rynku opieki zdrowotnej, która w obecnym kształcie nie spełnia większości oczekiwań pacjentów. Niewątpliwą inspiracją dla uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, był nasz kontakt z rynkiem skandynawskim, z racji współpracy ze szwedzkimi współudziałowcami Golden Media Polska, gdzie rozwiązania telemedyczne są od wielu lat z sukcesem stosowane w opiece medycznej. Mamy nadzieję wnieść istotny wkład w ułatwienie Polakom dostępu do opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Naszą inwestycję w Med24 motywuje głębokie przekonanie o konieczności wykorzystania najlepszych praktyk i doświadczeń z innych rynków, aby zapewnić pacjentom najbardziej skuteczne rozwiązania” -  podsumowuje działalność platformy Med24, jej prezes - Grzegorz Piekarski.

Platforma telemedyczna Med24 dostępna jest pod adresem: www.med-24.com.pl.