SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Puchar Świata w Zakopanem i Wiśle do 2026 roku w TVP

Telewizja Polska nabyła od Polskiego Związku Narciarskiego prawa medialne do transmisji zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem. Umowa ma obowiązywać do 2026 roku, a relacje będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport oraz w internecie i na urządzeniach mobilnych.

fot. Tomasz Markowski/TVP Article

TVP nabyła prawa do realizacji kilkunastu różnych zawodów, które odbędą się w Polsce: Pucharu Świata zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, FIS Grand Prix kobiet i mężczyzn, Pucharu Kontynentalnego oraz Mistrzostw Polski, tradycyjnie rozgrywanych w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Nowością będą transmisje z zawodów kobiet oraz Pucharu Kontynentalnego, w którym dobre wyniki osiągają reprezentanci Polski.

- Po trzech tygodniach od Sylwestra Marzeń w Zakopanem mamy umowę marzeń. Zabezpieczamy do 2026 transmisje imprez narciarskich organizowanych przez Polski Związek Narciarski. To decyzja mądra, ekonomiczna, dojrzała, która zabezpiecza interesy Telewizji Polskiej na najbliższe siedem lat. Skoki narciarskie to dzisiaj absolutnie dyscyplina numer jeden w sportach zimowych. Ważne jest, by to co piękne, jednoczące Polaków trwało na antenach TVP jak najdłużej - podczas uroczystego podpisania umowy z PZN powiedział Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Z Telewizją Polską jesteśmy razem od 1991 roku, kiedy to odbył się pierwszy Puchar Świata tutaj w Zakopanem. Za nami wiele lat bardzo dobrej współpracy. I stanowisko Polskiego Związku Narciarskiego jest takie, że współpracujemy z telewizją publiczną, do której ma dostęp każde gospodarstwo w naszym kraju - dodał Apoloniusz Tajner, Prezes PZN.

Telewizja Polska wcześniej nabyła prawa do zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych także poza granicami naszego kraju - Pucharu Świata (do końca sezonu 2020/21), FIS Grand Prix (do końca 2021) oraz do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2019 i 2021.

Dołącz do dyskusji: Puchar Świata w Zakopanem i Wiśle do 2026 roku w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl