SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PSMM inwestuje w Rumunii

Firma monitoringu mediów PSMM została strategicznym inwestorem w rumuńskiej firmie Klarmedia. Na przełomie roku doszło do zawarcia porozumienia dotyczącego partnerstwa technologicznego oraz handlowego i transakcji nabycia pakietu udziałów przez PSMM w przedsiębiorstwie MSG Factory z siedzibą w Bukareszcie, który jest właścicielem marki Klarmedia.

Article

PSMM dostarczy swojemu rumuńskiemu partnerowi własne technologie, w tym te najnowocześniejsze wykorzystujące sztuczną inteligencję do wyszukiwania informacji oraz przetwarzania i indeksowania dużych zbiorów danych.

PSMM Inwestuje w platformę Inforia

W szczególności rozwiązania do monitorowania prasy, internetu, social mediów, zaawansowane narzędzia do monitoringu mediów radiowo-telewizyjnych, a także portal Inforia – platformę do analizowania i raportowania informacji dla celów PR, marketingowych i biznesowych.

- Jest to dla naszej firmy bardzo ważny, strategiczny krok w rozwoju biznesu. Rynek monitoringu mediów w Rumunii jest wprawdzie 5-krotnie mniejszy niż rynek polski, ale od kilku lat rośnie w dwucyfrowym tempie. Nasz rumuński partner to dynamicznie rozwijająca się spółka o dużym potencjale. W Klarmedia jest świetny i ambitny zespół znający doskonale rynek, przykładający wagę do jakości świadczonych usług i profesjonalnej obsługi klienta. Nasze know-how, zwłaszcza w obszarze nowych technologii  – pozwoli firmie Klarmedia przyspieszyć rozwój i zapewni klientom spółki dostęp do najnowocześniejszych produktów oraz usług media intelligence – komentuje prezes spółki PSMM, Sebastian Bykowski

Inwestycja w podmiot zagraniczny jest kolejnym krokiem w międzynarodowej działalności PSMM.

PSMM Monitoring & More (wcześniej Press-Service Monitoring Mediów) w 2021 roku przy wzroście przychodów o 2,7 proc. i spadku kosztów operacyjnych o 7,2 proc. osiągnęła 3,91 mln zł zysku netto, wobec 2,84 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: PSMM inwestuje w Rumunii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl