SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna organizacja podpisuje Białą Księgę Branży Komunikacji Marketingowej

Polskie Stowarzyszenie Public Relations dołączyło do sygnatariuszy Białej Księgi Branży Komunikacji Marketingowej. Tym samym rekomenduje jej standardy i rozwiązania swoim członkom oraz innym uczestnikom rynku. 

Księga to zbiór rekomendacji, narzędzi i wzorów dokumentów do wykorzystania w dziewięciu kategoriach komunikacji marketingowej. Składa się z rozdziałów: wytyczne ogólne, komunikacja full service, digital, PR, eventy, media, produkcja filmów reklamowych, branding, incentive travel oraz badania.

Zobacz: Bank BNP Paribas sygnatariuszem Białej Księgi Branży Komunikacji Marketingowej. Oto kluczowe rekomendacje z dokumentu

Czym jest Biała Księga Branży Komunikacji Marketingowej

Sygnatariuszem Księgi zostało właśnie Polskie Stowarzyszenie Public Relations.  - Osobiście korzystałem już w praktyce z tych materiałów w postępowaniach na usługi PR oraz brandingowe. Zapewniam z autopsji, że sprawdzają się także w sektorze publicznym – komentuje Cyprian Maciejewski, prezes PSPR.

Celem Białej Księgi branży jest wsparcie codziennej współpracy reklamodawców i agencji, tak, by była efektywna i partnerska, zgodna z najlepszymi praktykami.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

– Wszyscy powinniśmy działać wedle możliwie skodyfikowanych, jednolitych norm, w oparciu o zbudowane na ich podstawie praktyczne narzędzia. Posadowione na wieloletnich doświadczeniach, etyce, a także odpowiednich standardach rynkowych wynikających z samoregulacji lub wytycznych prawnych. Biała Księga jest wypróbowanym już elementarzem, po który warto regularnie sięgać w pracy dyrektora czy specjalisty PR –  dodaje Maciejewski.

W rozdziale dotyczącym przetargu na usługi public relations znalazły się m.in.: źródła wiedzy o rynku, wytyczne do realizacji przetargów na PR, w jednym z dwóch rekomendowanych modeli, rekomendacje (o ochronie praw autorskich, efektywnej komunikacji z partnerami w przetargu) oraz kryteria ocen. Ponadto załączono wzory dokumentów: dwustronnej umowy o zachowaniu poufności (NDA), zapytania o informację, wzór briefu, opis mierników sukcesu kampanii PR i słownik kluczowych pojęć.

Dołącz do dyskusji: Kolejna organizacja podpisuje Białą Księgę Branży Komunikacji Marketingowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl