SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PTBRiO zbiera informacje o rynku badań w Polsce

Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii rozpoczęło zbieranie informacji na temat polskiego rynku badań w 2005 roku w ramach międzynarodowego projektu ESOMAR/EFAMRO.

Już po raz 11 PTBRiO poprosiło firmy badawcze o odesłanie ankiety dotyczącej przeprowadzonych badań rynku i opinii społecznej. Jej zawartość jest zgodna ze wzorem stosowanym od wielu lat przez ESOMAR we wszystkich krajach, zaś gromadzone dane stanowią podstawę przygotowania przez tę organizację opracowania zbiorczego stanowiącego diagnozę branży badawczej na świecie. Raporty te są dostępne między innymi na stronie www.esomar.org.

ESOMAR we współpracy z EFAMRO, gromadzi dane poprzez pozarządowe organizacje badawcze działające na całym świecie. W Polsce funkcję tę od 11 lat pełni PTBRiO.

Raporty ESOMAR i EFAMRO dotyczące rynków badawczych w poszczególnych krajach są szeroko komentowane na całym świecie. Dla wielu potencjalnych klientów jest to często pierwszy kontakt z rynkiem badawczym w danym kraju. Na jego podstawie oceniane są możliwości i styl działania firm badawczych. W Polsce informacje pochodzące z ankiet dodatkowo stanowią podstawę opracowań publikowanych corocznie w Katalogu PTBRiO "Rynek Badań – Badacze - Firmy Badawcze".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PTBRiO zbiera informacje o rynku badań w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl