SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PTC chce szybko odbudować sieć sprzedaży po utracie Germanosa

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) liczy, że uda jej się w ciągu kilku tygodni od rozwiązania umowy na wyłączną dystrybucję produktów i usług sieci Era w salonach firmy Germanos odbudować większość utraconej sieci sprzedaży.

Powiedział w poniedziałek Grzegorz Bors, dyrektor sprzedaży i marketingu odpowiedzialny za rynek prywatny w PTC.

PTC chce zbudować na nowo sieć dystrybucji zwiększając liczbę własnych i franczyzowych salonów sprzedaży. Do końca roku liczba własnych salonów PTC ma się zwiększyć do 110-120 placówek, a docelowo do 130-150 z obecnie istniejących 69 punktów.

Umowa PTC z Germanosem obowiązuje jedynie do końca kwietnia tego roku. Potem salony Germanowa zostaną przejęte zostaną przez nowego operatora komórkowego P4 i będą dystrybuować usługi jego sieci Play. Sieć Germanosa obejmuje 168 punktów agenckich, które sprzedają usługi sieci Era na podstawie umowy z PTC, która wygaśnie z końcem kwietnia. Ponadto 22 salony Germanosa to punkty franczyzowe PTC i te prawdopodobnie nadal będą sprzedawać usługi operatora Ery.

Wcześniej jeszcze w zeszłym roku Germanos przejął inną sieć, która miała wyłączność na dystrybucję usług Ery - Mobile Phone Telecom, która posiadała ponad 100 punktów sprzedaży. PTC rozwiązało umowę agencyjną z MPT 6 lutego. Jednak operator Ery zapewnia, że zdecydowana większość dotychczasowych dealerów MPT sprzedaje usługi PTC pod skrzydłami innych dilerów.

"Jeżeli tak szybko udało nam się odbudować sieć MPT, to zakładamy, że sieć Germanosa jesteśmy w stanie odbudować w 80% w ciągu 1,5 miesiąca od czasu wygaśnięcia umowy z tą firmą" - powiedział Bors podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami.

"Nie zakładamy dużego uszczerbku jeżeli chodzi o sprzedaż. Nie spodziewam się wpływu ostatnich wydarzeń na wyniki całoroczne" - dodał.

Bors powiedział, że sposobem na odzyskanie utraconej pozycji na rynku dystrybucji ma być budowanie własnych punktów sprzedaży.

"Obecnie mamy 69 pkt własnych, a w tym roku planujemy otworzyć kilkadziesiąt kolejnych. Ich liczba sięgnie na koniec roku 110-120, docelowo będzie ich 130-150" - powiedział Bors.

Dodał, że PTC ma oprócz tego około 100 salonów franczyzowych, a docelowo chciałaby ich mieć 150. Firma dystrybuuje też swoje usługi przez sieć około 800 salonów autoryzowanych prowadzonych na podstawie umów z agentami (takimi jak MPT i Germanos).

Do tej pory PTC nie rozwijała raczej własnej sieci sprzedaży. Bors powiedział, że w 2006 roku otworzyła zaledwie jeden własny salon i 50 punktów franczyzowych.

"Strategia spółki się zmieniła. Otwieranie własnych punktów wymaga początkowo więcej nakładów, ale przynosi później oszczędności na prowizjach" - powiedział Bors.

Operator nie jest natomiast zainteresowany akwizycjami dystrybutorów usług konkurencyjnych telekomów. Spółka nie uważa też za korzystne by powstali w Polsce multidealerzy oferujący "pod jednym dachem" usługi różnych sieci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PTC chce szybko odbudować sieć sprzedaży po utracie Germanosa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl