SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PTC: spadek wartości polskiego rynku telekomunikacyjnego w 2010 r.

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator komórkowej sieci Era i Heyah, spodziewa się spadku wartości polskiego rynku telekomunikacyjnego w 2010 r., wynika ze środowego komunikatu spółki. W I kwartale przychody firmy spadły o 6,2 proc. r/r.

PTC: spadek wartości polskiego rynku telekomunikacyjnego w 2010 r.

"W ocenie PTC polski rynek telekomunikacyjny w 2010 roku będzie cechował się dalszym spadkiem swojej wartości. Trudne warunki rynkowe, niekorzystne zjawiska w otoczeniu regulacyjnym, a co za tym idzie - spadająca rentowności branży oraz rywalizacja o pozyskanie i utrzymanie klientów, będą wymagały szybkiego reagowania na dynamicznie zmieniające się warunki i podejmowania stosownych kroków, m.in., dalszej racjonalizacji wydatków oraz ograniczania kosztów" - powiedział prezes PTC Klaus Hartmann.

Hartmann zaznaczył, że PTC jest dobrze przygotowana na te wyzwania. "Dlatego PTC w 2010 roku będzie kontynuować politykę zrównoważonego rozwoju zakładającą, m.in., wprowadzanie innowacyjnych usług i ofert oraz efektywnego rozwijania infrastruktury sieciowej przy optymalizacji ponoszonych kosztów" - zaznaczył szef PTC.

Przychody PTC, operatora sieci komórkowej Era, spadły w I kwartale o 6,2% r/r do 1,76 mld zł, wynika z raportu spółki. W tym samym okresie wynik EBITDA wzrósł o 36,4% do 674 mln zł.

Spadku wartości rynku telekomunikacyjnego spodziewa się także m.in. Telekomunikacja Polska, właściciel operatora sieci Orange. W I kw. przychody PTK Centertel spadły o 9,1% r/r do 1,82 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PTC: spadek wartości polskiego rynku telekomunikacyjnego w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl