SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTC uhonorowana za pomoc osobom niepełnosprawnym

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu wyróżniło Polską Telefonię Cyfrową 'Statuetką Dziękczynną'.

Wyróżnienie to jest przyznawane co kilka lat wybitnym osobistościom, instytucjom i firmom zasłużonym we wspieraniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.

PTC udzieliła pomocy Stowarzyszeniu poprzez wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny Sali Doświadczania Świata, przeszkolenie terapeutów w zakresie właściwego jej wykorzystania oraz zorganizowanie specjalnej aukcji charytatywnej pracowników PTC wspierającej Stowarzyszenie. Dochód z aukcji przeznaczono na zakup specjalistycznego sprzętu komputerowego.

PTC, innowacyjna i technologicznie zaawansowana firma, pragnie najnowocześniejszymi metodami pomóc w rehabilitacji osobom chorym. Jedną z form takiej pomocy są dotowane przez firmę Sale Doświadczania Świata. Do tej pory w ten sposób PTC wsparła 13 organizacji pozarządowych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Umożliwiają one nowatorski sposób rehabilitacji i pobudzania uszkodzonych zmysłów, jak dotąd dostępny tylko w niewielu placówkach w Polsce. Przekazując fundusze na zakup wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego dajemy szansę niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży na zmniejszenie niepełnosprawności, pełniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie i większą samodzielność.

W ciągu dziesięciu lat funkcjonowania na rynku PTC stała się nie tylko liderem w branży telefonii komórkowej, ale również jednym z najbardziej znanych współorganizatorów, sponsorów i darczyńców znaczących przedsięwzięć kulturalnych, sportowych, edukacyjnych i charytatywnych w całym kraju. Polska Telefonia Cyfrowa angażuje się w różnego rodzaju programy wsparcia, których odbiorcami są przede wszystkim dzieci i młodzież: „Pracownia Umiejętności” – program edukacyjny realizowany z Akademią Rozwoju Filantropii, „Razem dla innych” – realizowany z Fundacją Wspólna Droga program składki pracowniczej oraz fundusz dotacji na rehabilitację dzieci i młodzieży ze środków własnych firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PTC uhonorowana za pomoc osobom niepełnosprawnym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl