SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTWP coraz bliższa wejścia na główny parkiet giełdy

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w piątek zatwierdziła prospekt notowanej na NewConnect spółki Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji serii A i B na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.  

Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWPWojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP

Prospekt do KNF Grupa PTWP złożyła w styczniu, bez nowej emisji akcji. 

– Mam nadzieję, że nastąpi to w pierwszym półroczu tego roku, lecz nie jest to zależne od nas, jesteśmy w kontakcie z KNF. Jestem zwolennikiem rynku kapitałowego, uważam, że jego rozwój leży w interesie wzmocnienia polskiej gospodarki. Przejście na rynek główny jest też związane z naszymi planami rozwojowymi. Obecnie nie mamy zapotrzebowania na kapitał, na koniec 2023 roku mieliśmy 25 mln zł gotówki, ale na jakimś etapie rozwoju takie zapotrzebowanie może się pojawić – powiedział wtedy Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP.

– Cała Grupa PTWP jest obecnie w najlepszym momencie w historii swojej działalności. Praktycznie każdy z trzech segmentów biznesowych rozwija się bardzo dynamicznie zarówno pod względem operacyjnym, jak też przychodowym. Przeniesienie notowań na Główny rynek GPW obecnie jest dla nas naturalnym krokiem, który już niebawem wykonamy. Nie ukrywam, że mocno liczę na to, że przejście zwiększy nasze możliwości i otworzy nowe perspektywy – podał cytowany w piątkowym komunikacie prezes PTWP. 

PTWP chce rosnąć w kolejnych segmentach 

Zobacz: PTWP prowadzi kilkanaście rozmów na temat akwizycji

Narastająco po czterech kwartałach 2023 r. Grupa PTWP wypracowała łącznie 87,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, z kolei zysk brutto w analizowanym okresie wyniósł 6,7 mln zł. W całym 2023 r. Grupa PTWP zanotowała rekordowe wyniki w segmencie digital.

Grupa PTWP u 2023 roku miała 87,6 mln zł przychodów netto (wzrost o 2 proc. rdr.). EBITDA wyniosła 7,3 mln zł, a zysk netto 5,5 mln zł. W 2022 roku było to odpowiednio: 12,7 mln zł i 9,4 mln zł. W ubiegłym roku spółka wypłaciła 5,66 zł dywidendy na akcję.

 - Jednak należy wziąć pod uwagę, że na wysoki wynik w 2022 r., z jakim teraz porównujemy wynik z roku 2023, wpłynęły przede wszystkim zdarzenia jednorazowe, takie jak organizacja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach oraz dotacja przyznana w ramach programu Tarcza Finansowa 2.0 PFR - zaznaczono w sprawozdaniu.

Dołącz do dyskusji: PTWP coraz bliższa wejścia na główny parkiet giełdy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Może choć płynność na tej spółeczce się poprawi...
odpowiedź