SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Groupe gwarantuje pracownikom z Ukrainy pensje co najmniej do końca roku

Polski oddział Publicis Groupe, którym kieruje Piotr Piętka zorganizował w wynajętym budynku mieszkania dla pracowników sieci z Ukrainy i ich rodzin. Zagwarantowano im wypłatę wynagrodzenia przynajmniej do końca roku, wcześniej otrzymali premię. W pomoc zaangażowanych jest ok. 1000 osób, a rozwiązania wprowadzone w Polsce są adaptowane przez oddziały Publicis na innych rynkach.

PAP / Bartłomiej ZborowskiArticle

Proces pomocy dla Ukrainy i ludzi, którzy pracowali w tamtejszym oddziale Publicis koordynuje Piotr Piętka, CEO Publicis Groupe na rynki Polski, krajów bałtyckich oraz Ukrainy, który czuje się osobiście odpowiedzialny za bezpieczeństwo pracowników ukraińskiego biura, w którym pracuje 350 osób. Od samego początku inwazji Rosji na Ukrainę jest w ścisłym, bezpośrednim kontakcie z kierownictwem Publicis Groupe Ukraina, którego biuro jest w Kijowie.

Jeszcze zanim wybuchła wojna, wdrożono w Kijowie system wczesnego ostrzegania o zagrożeniu, zorganizowano szkolenia z pierwszej pomocy.

Ze wsparcia polskiego oddziału Publicis Groupe skorzystało już 55 osób dorosłych i trzydzieścioro troje dzieci. Zatroszczono się też o koty i psy, z którymi docierali do Polski Ukraińcy. Firma zajmuje się też transportem z granicy, poszukiwaniem noclegów, organizowaniem pobytu.

Zapewnione mieszkania

Polski oddział Publicis Groupe wynajął budynek, który dotychczas pełnił rolę hotelu pracowniczego, w którym możliwość tymczasowego zamieszkania znajdzie docelowo 30 osób. Już są tam pierwsze rodziny, głównie matki z dziećmi, ich matki i babcie oraz psy i koty. Mają zapewnione też wyżywienie.

Klienci agencji należących do Publicis Groupe wsparli firmę, dostarczając m.in. art. spożywcze i kosmetyki, rabaty na zakupy, a także udostępnili dwa busy.

Zespoły poszczególnych agencji i departamentów zdecydowały się również przeznaczyć swoje budżety integracyjne na sfinansowanie pomocy. Za te pieniądze kupiono pierwsze produkty do hotelu: art. spożywcze, ręczniki, koce, art. dla zwierząt,  garnki, patelnie itd. Ponadto pracownicy firmy udostępniają swoje domy, mieszkania dla swoich ukraińskich przyjaciół.

Dodatkowy urlop, zapomoga, premia, gwarancja wynagrodzenia

Stworzono rolę Opiekunów Rodzin, którzy zajmują się rodzinami korzystającymi ze wsparcia, ta grupa jest już po pierwszych spotkaniach organizacyjnych, a w najbliższych dniach przejdą specjalne szkolenie z psychologiem i pierwsi z nich rozpoczną pracę z uchodźcami, którzy są pod opieką Publicis Groupe. Do tej pory zgłosiło się 27 pracowników.

Uruchomiono też Centrum Informacji dla Uchodźców –z zebranymi najważniejszymi informaccom. jami, które mogą przydać się Ukraińcom.  Nawiązano też współpracę z ukraińskojęzycznym psychologiem, z pomocy którego mogą korzystać zarówno pracownicy narodowości ukraińskiej, jak i przybywający pracownicy Publicis Groupe z Kijowa z rodzinami.

Pracownicy Publicis Groupe w Polsce narodowości ukraińskiej mogli skorzystać z dodatkowych 10 dni pełnopłatnego urlopu, potrzebnego na zaangażowanie się w pomoc swoim rodzinom. Otrzymali oni jednorazową, bezzwrotną zapomogę o wartości 5 tys. zł. Z kolei pracownikom z Ukrainy zagwarantowano wypłatę wynagrodzenia przynajmniej do końca roku, wcześniej otrzymali premię i każdy z nich jest priorytetowo traktowany jeżeli chce rozpocząć pracę w Polsce lub na innych rynkach na świecie.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie w polskim oddziale Publicis Groupe działa sztab kryzysowy, którym kieruje Piotr Piętka. Są w nim zaangażowani: Talent Team, Administracja, zespół Communications. Akcję pomocową wspiera blisko tysiąc osób skupionych na wewnętrznym kanale Teams Pomoc dla Ukrainy – to jest miejsce gdzie rodzą się pomysły, ludzie łączą się by wspólnie pomagać, dzielą informacjami.

Wiele z lokalnych działań pomocowych podejmowanych w Polsce zostało zaadaptowanych i rozwiniętych globalnie, regionalnie oraz na lokalnych rynkach Publicis Groupe.

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe gwarantuje pracownikom z Ukrainy pensje co najmniej do końca roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl