SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Media z globalną obsługą marki Dettol

Publicis Media została wyznaczona przez koncern Reckitt Benckiser do tzw. odsprzedaży usług marketingowych Google dotyczących towarów konsumpcyjnych na skalę globalną. Będzie obsługiwać w tym zakresie markę Dettol. Publicis Media uzyskała w ub.r. status sprzedawcy Google Marketing Platform.

Jest to pierwsza tak duża wygrana tego rodzaju spółki holdingowej. Dotychczas tego rodzaju obsługą Dettola zajmowały się specjalizujące w marketingu cyfrowym agencje  takie, jak Brainlabs, Croud i Jellyfish.

Od czasu uzyskania w zeszłym roku statusu sprzedawcy Google Marketing Platform, Publicis Media stworzyło centrum doskonałości odpowiedzialne za wdrażanie i obsługę pełnego zestawu narzędzi GMP dla klientów. Należą do nich Display & Video 360, Search Ads 360, Campaign Manager, Google Analytics 360 i Optimize 360.

Publicis Media pracuje dla Reckitt od 2010 roku, zajmując się planowaniem i zakupem mediów za pośrednictwem agencji Zenith. Inne agencje należące do grupy, które również będą miały status odsprzedawcy GMP, to Digitas, Performics, Spark Foundry i Starcom.

Konkurencyjne agencje sieciowe są partnerami GMP dla Reckitta na różnych poziomach możliwości, ale tylko Publicis Media i należąca do Dentsu  agencja Merkle są uznawane za „partnerów handlowych”.

Reckitt, który produkuje Dettol i Durex, skorzystał na gwałtownym wzroście popytu na produkty zdrowotne i higieniczne, wywołanego przez pandemię Covid-19. Jednak kampania outdoorowa Dettol we wrześniu została przez niektórych skrytykowana jako prymitywny portret życia zawodowego.

W tym tygodniu, po ujawnieniu wyników finansowych za pierwszy kwartał 2021 roku, firma zgłosiła spadek wielkości sprzedaży produktów zdrowotnych w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, kiedy wybuch epidemii Covid wywołał ogromna panikę a ludzie wręcz rzucili się na produkty dezynfekujące. Reckitt poinformował, że ogólny popyt na Dettol pozostaje „znacznie wyższy niż poziomy obserwowane przed Covid-19”.

Dołącz do dyskusji: Publicis Media z globalną obsługą marki Dettol

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl