SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Publicis umożliwi swoim pracownikom pracę za granicą przez sześć tygodni w roku

Publicis Groupe, do której należą takie agencje, jak m.in. Publicis, Leo Burnett, Starcom uruchamia program "Work Your World". To inicjatywa, która umożliwia pracownikom holdingu pracę z dowolnego miasta na świecie, w którym firma ma biuro przez sześć tygodni w ciągu roku.

fot. Shutterstock.com Article

Publicis Groupe zwraca uwagę, że w okresie pandemii pracownicy wyraźnie szukają czegoś innego, a firma chce im to dać.

Służyć temu ma uruchomiony właśnie program "Work Your World", który umożliwia pracownikom tej grupy pracę za granicą, w dowolnym biurze firmy na świecie do sześciu tygodni w roku. Mają oni do wyboru ponad 100 krajów, w których Publicis ma swoje biura.

Od stycznia 2022 roku wszyscy z około 85 tys. pracowników Publicis Groupe będą mogli rezerwować wymiany za pośrednictwem Marcela, platformy opartej na sztucznej inteligencji, która będzie obsługiwać miejsca docelowe na podstawie ich roli, funkcji, kompetencji, zainteresowań i doświadczenia zawodowego.

- Program "Work Your World" został zbudowany wokół przekonania, że aby skłonić ludzi do pracy, pracownicy muszą dostać coś więcej niż tylko możliwość elastyczności. Chcą nowych możliwości i perspektyw - powiedział Arthur Sadoun, dyrektor generalny Publicis Groupe. - Nadal spędzamy dużo czasu na szukaniu właściwej równowagi między pracą w domu a pracą w biurze - dodał.

Publicis Groupe nie będzie pokrywać kosztów podróży do wybranego kraju, jednak wprowadza na platformie Marcel rozwiązania, które mają ułatwić taką wymianę pracowniczą. Jednym z nich jest np. funkcja "zamiany domu" - można znaleźć innego pracownika grupy, z innego kraju i zamienić się na określony czas miejscami pracy oraz domami. Platforma zapewnia też lokalne kontakty i możliwości spotkania się ze współpracownikami w obcych miastach.

Według wewnętrznych badań, 95 proc. pracowników Publicis jest zainteresowanych wykorzystaniem  tzw. zdalnych giełd pracy, ponieważ zastanawiają się zarówno nad aktualną pracą, jak i karierą zawodową.

- W tej chwili ludzie ogólnie wątpią w swoją przyszłość zawodową. W branży, której głównym atutem są ludzie, w branży, która oznacza kreatywność, ludziom zawdzięczamy najwięcej - powiedział Arthur Sadoun.

Dołącz do dyskusji: Publicis umożliwi swoim pracownikom pracę za granicą przez sześć tygodni w roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
matiiih3
Praca za granicą to inne życie, jaa wyjechałem z agencją otto work i niebo a ziemia z tym co w polsce, jestem w holandii stać mnie na wszystko..
6 0
odpowiedź