SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicyści „Do Rzeczy” i „W Sieci”, Skowroński i Mistewicz na liście gości polecanych Instytutom Polskim za granicą

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opracowało listę ok. 150 osób ze środowisk kultury, nauki i mediów polecanych do zapraszania 24 Instytutom Polskim działającym za granicą. Na liście jest wielu publicystów „Do Rzeczy” i „W Sieci”, a także m.in. prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła, Eryk Mistewicz, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Justyna Sobolewska i Krzysztof Skowroński.

Witold Waszczykowski został laureatem plebiscytu Srebrne Usta 2017 / Foto: Wojciech Kusiński/Polskie RadioArticle

Jak ujawniła „Gazeta Wyborcza”, na liście przygotowanej przez MSZ jest ok. 50 nazwisk osób określonych jako „ludzie pióra, publicyści”. Wśród nich jest wielu publicystów tygodnika „Do Rzeczy” (m.in. Piotr Semka, Łukasz Warzecha, Cezary Gmyz, Waldemar Łysiak, Andrzej Horubała, Sławomir Koper, Krzysztof Masłoń, Sławomir Cenckiewicz, Matthew Tyrmand) oraz „W Sieci” i wPolityce.pl (m.in. Bronisław Wildstein, Krystyna Grzybowska, Piotr Skwieciński). Przypomnijmy, że Łukasz Warzecha przeszedł niedawno z „W Sieci” do „Do Rzeczy”, natomiast Matthew Tyrmand w ub.r. był przez kilka miesięcy społecznym doradcą ministra spraw zagranicznych ds. komunikacji.

Na liście są też m.in. Barbara Stanisławczyk-Żyła (publicystka i autorka książek, od roku prezes Polskiego Radia), Krzysztof Skowroński (szef Radia Wnet, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Jan Pospieszalski, redaktor naczelny TV Republika Tomasz Terlikowski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, specjalista od marketingu politycznego i publicysta Eryk Mistewicz, dziennikarka kulturalna „Polityki” Justyna Sobolewska, Jerzy Targalski (historyk współpracujący m.in. z „Gazetą Polską”).

W zestawieniu są też osoby luźniej związane z mediami m.in. satyryk Jan Pietrzak, publicysta i działacz Krzysztof Wyszkowski oraz tłumacz i wieloletni dziennikarz Filip Łobodziński.

Biuro rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyjaśnia, że co roku przygotowuje taką listę do użytku wewnętrznego „wychodząc naprzeciw postulatom dyrektorów Instytutów Polskich i środowisk kultury”. Resort podkreśla, że lista jest otwarta i nie jest obligatoryjna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Publicyści „Do Rzeczy” i „W Sieci”, Skowroński i Mistewicz na liście gości polecanych Instytutom Polskim za granicą

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JR
Przez 8 lat wśród dziennikarzy brylowali Michniki Lisy Olejniki i Żakowskie, teraz nastąpiła zmiana i przez 8 lat Lisy będą w opozycji. To wyjdzie demokracji tylko na zdrowie!
odpowiedź
User
widz555
Agnieszka Romaszewska - to na otarcie łez po Biełsacie?
odpowiedź
User
Fut
O! Krasnal Hałabała!
odpowiedź