SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Publicysta wRealu24 skazany na 1 tys. zł grzywny za rasistowskie słowa w programie

Lech Krzysztof Ł., publicysta związany z serwisem Medianarodowe.com i telewizją internetową wRealu24, został skazany na 1 tys. zł grzywny za rasistowską wypowiedź w programie wyemitowanym w sierpniu 2018 roku. Natomiast współtwórca wRealu24 Marcin Rola oburzał się w ostatnich dniach, że YouTube zablokował jedno z nagrań z tego kanału.

Article

Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza dotyczy stwierdzenia Lecha Krzysztofa Ł.: „Jak widzę gdzieś blondynkę (…) z Murzynem i idą tam za rękę czy coś (…) to mi się nóż w kieszeni otwiera (…) może by trzeba splunąć pod nogi takiej dziewczynie”. Słowa zostały wypowiedziane w programie youtube’owym zatytułowanym „Polki mają się oddawać obcokrajowcom - podręcznik MEN”.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Lecha Krzysztofa Ł. złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. We wtorek poinformował, że sąd pod koniec sierpnia br. skazał Ł. na 1 tys. zł grzywny oraz pokrycie 170 zł kosztów procesu.

W wyroku stwierdzono, że Ł. został skazany na podstawie art. 275 Kodeksu karnego stanowiącego, że „kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” oraz art. 37a Kodeksu karnego pozwalający karę do roku więzienia zamienić na karę ograniczenia wolności na minimum 3 miesięcy albo grzywnę. - Przyjmując, że na podstawie zebranych dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzi wątpliwości - zaznaczono.

YouTube usunął jedno z nagrań wRealu24, Rola oburzony

Facebook i YouTube co jakiś czas na podstawie zgłoszeń od użytkowników o treściach naruszających prawo blokuje niektóre nagrania na kanałach takich jak wRealu (kanał wRealu latem ub.r. został nawet na pewien czas usunięty, przywrócono go bez opcji zarabiania z reklam). Kilka dni temu YouTube usunął nagranie zatytułowane „Prof. Finkelstein to jewish organizators: Hands off Poland! Want money? Get a job!”, uznając, że szerzona jest w nim nienawiść.

- Szanowna Pani @MartaPoslad (Marta Poślad to dyrektorka ds. polityki publicznej Google w Europie Środkowo-Wschodniej - przyp.) dlaczego cenzurujecie programy niezależnych polskich dziennikarzy, łamiecie polskie prawo i konstytucję? Wie Pani, że w Polsce mamy wolność słowa a cenzura jest zakazana? - spytał Marcin Rola na Twitterze.

- Mało, uważam, że mamy tu również do czynienia z dyskryminacją i antysemityzmem z waszej strony. Bardzo bym prosił o szybkie zrewidowanie tej decyzji o nałożeniu na kanał @wrealu24_pl tego prewencyjnego ostrzeżenia. Ja rozumiem, że jesteście prywatną firmą ale nie możecie łamać polskiego prawa. Cenzurowanie publicystyki jest niedopuszczalne - ocenił.

Youtube’owy kanał wRealu24 ma obecnie 443 tys. subskrybentów, a opublikowane na nim 4,6 tys. nagrań łącznie zanotowało jak dotąd 223,5 mln odtworzeń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Publicysta wRealu24 skazany na 1 tys. zł grzywny za rasistowskie słowa w programie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Wrealu24 to jedna z nielicznych telewizji gdzie można mówić bez cenzury i niepoprawnie politycznie. A przekazywane informacje są bardzo rzetelne i sprawdzone i dotyczą istotnych spraw życia codziennego w przeciwieństwie do innych wiadomości emitowanych z mediów głownego nurtu . Smutne ,że marksistowska ideologia zalewa pozostałe media pełne zakłamania , manipulacji i trywialnych plotek i ploteczek jak choćby
o "straszliwej pandemii koronaświrusa "
69 51
odpowiedź
User
Olaf
Przez te wszystkie spiski podważające istnienie pandemii i stworzenie zagrożenia dla życia tysięcy ludzi do tych panów powinno zapukać ABW.
18 53
odpowiedź
User
Marcel
Co to jest to YuTube panie dzienikażu ?
8 2
odpowiedź