SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma cyfrowa walczy z pirackimi transmisjami w pubach

Brytyjski sąd zakazał transmisji meczów platformy cyfrowej Sky właścicielce „Railway Tavern” w dzielnicy Edmonton Green w Londynie. To pierwsza taka decyzja sądu na wyspach. Jego właścicielka Nancy Maxwell nie może pokazywać transmisji we wspominanym lokalu i w jakimkolwiek innym.

Mimo licznych ostrzeżeń Maxwell odtwarzała transmisje meczów w tawernie kolejowej bez ważnej licencji. Sky Sports jest dostępny tylko dla licencjonowanych lokali w Wielkiej Brytanii na podstawie komercyjnej umowy Sky Business. Każdy, kto samowolnie rozpowszechnia treści z brytyjskich kanałów sportowych w pubach, może stanąć przed sądem. W przypadku Maxwell Sky złożyło wniosek o wydanie nakazu zaprzestania rażących naruszeń ich praw autorskich i praw własności intelektualnej. Pub Maxwell będzie mógł znowu oferować transmisje, jeśli zawrze umowę ze Sky.

Zobacz także: PKO BP Ekstraklasa w brytyjskim serwisie streamingowym dla pubów

Za naruszenie zakazu właścicielce pubu grozi więzienie

Nakaz sądowy wydał Intellectual Property & Enterprise Court przy High Court w Anglii. Jeśli zostanie naruszony, Maxwell może zostać uznana za lekceważącą sąd i grozi jej kara więzienia lub ograniczenia wolności. Nakaz stwierdza również, że jeśli sąd stwierdzi, że jakakolwiek inna osoba pomaga Nancy Maxwell w pokazywaniu transmisji Sky, gdy jest świadoma warunków nakazu, może również zostać uznana za lekceważącą wyrok sądu.

Zobacz także: Platforma SkyShowtime ruszy szybciej? Strona internetowa i zagadkowy spot

- Ważne jest dla nas, aby firmy były świadome konsekwencji nielegalnego pokazywania meczów ze Sky Sports - jest to poważny problem, który jest szkodliwy dla branży pubowej, a ci licencjobiorcy, którzy decydują się na nadawanie treści telewizyjnych w ten sposób, powinni mieć świadomość, że są narażeni na ryzyko przyłapania na gorącym uczynku i grożą im poważne kary - powiedziała Sara Stewart, menadżerka w Sky Business. - Bardzo poważnie traktujemy naruszenia praw autorskich Sky i pozostajemy zaangażowani w ochronę naszych legalnych klientów Sky, którzy tracą z powodu nieuczciwej konkurencji - dodała.

Zobacz także: Bez Premier League w rosyjskiej telewizji

Dołącz do dyskusji: Platforma cyfrowa walczy z pirackimi transmisjami w pubach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
A u nas Canal+ utrudnia abonentom korzystanie z modułów CI we własnych dekoderach bo to ma sprzyjać piractwu. Jednocześnie nic nie robią z piractwem i w sieci można znaleźć transmisje z wszystkich ich kanałów.
odpowiedź