SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek.pl musi przepraszać Janinę Drzewiecką przez 7 dni i zapłacić jej 150 tys. zł

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że wydawca serwisu Pudelek.pl ma publikować przez 7 dni przeprosiny dla Janiny Drzewieckiej i zapłacić jej 150 tys. zł zadośćuczynienia. Powód? W serii tekstów z 2013 roku sugerowano, że Drzewiecka i Monika Janowska są winne kradzieży w sklepie w USA.

Zapowiedzi tekstów o Janine Drzewieckiej i Monice Janowskiego na Pudelek.pl Article

Proces dotyczył artykułów Pudelka (należącego do Wirtualnej Polski) po tym, jak na początku 2013 roku Janina Drzewiecka i Monika Janowska (wówczas nosząca nazwisko Głodek) został zatrzymane w sklepie odzieżowym w USA. Podejrzewano je o kradzież, a pod koniec 2013 roku sąd uniewinnił obie kobiety.

Po tym wyroku Drzewiecka i Janowska pozwały wydawców Pudelka, „Super Expressu” i „Faktu” o ochronę dóbr osobistych. W pozwie przeciw temu pierwszemu wyliczono, że od 23 lutego 2013 roku do 10 marca 2014 roku na Pudelku zamieszczono 43 publikacje, w których stwierdzono, że kobiety kradły futra i sprzedawały je polskim celebrytom.

Reprezentujący obie powódki Roman Giertych w środę poinformował o wyroku drugiej instancji w procesie wytoczonym przez Janinę Drzewiecką wydawcy Pudelka. - Sąd Apelacyjny oddalił dzisiaj apelację Pudelka i nakazał przepraszać przez 7 dni Janinę Drzewiecką - żonę Mirosława Drzewieckiego. Sąd zasądził też 150 tys. zł zadośćuczynienia oraz koszty procesu. Wyrok jest prawomocny - opisał.

W porównaniu z wyrokiem pierwszej instancji, wydanym w październiku 2016 roku, zmniejszono czas publikacji przeprosin z 15 do 7 dni.

Wirtualna Polska Holding, do której należy Pudelek.pl, w połowie ub.r. miała 1,57 mln zł rezerwy na sprawy sądowe. W pierwszym kwartale br. firma zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 13,8 proc. do 117,81 mln zł oraz 8,33 mln zł zysku netto (wobec 2,98 mln zł rok wcześniej).

Pudelek przeprosił Janowską, „Super Express” ma ją przepraszać przez 30 dni na pierwszej stronie

W marcu br. Pudelek.pl zaczął wykonywać prawomocny wyrok w analogicznym procesie wytoczonym przez Monikę Janowską. Sąd zdecydował, że wydawca serwisu ma jej zapłacić 150 tys. zł zadośćuczynienia i publikować przeprosiny przez 30 dni na stronie głównej.

W czerwcu br. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok pierwszej instancji, zgodnie z którym wydawca „Super Expressu” ma publikować przez 30 dni na pierwszej stronie przeprosiny skierowane do Moniki Janowskiej i zapłacić jej 150 tys. zł.

Z kolei w procesie wytoczonym przez Janowską wydawcy „Faktu” prawomocnie zasądzono 150 tys. zł zadośćuczynienia i publikację przeprosin na pierwszej stronie przez pięć dni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl musi przepraszać Janinę Drzewiecką przez 7 dni i zapłacić jej 150 tys. zł

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wally
Nikogo to nie obchodzi
19 13
odpowiedź
User
Liza
Sad orzekł, panie niewinne. A gdzie futra?
33 10
odpowiedź
User
Slawomir
Coraz więcej gwiazd robi wszystko żeby zaistnieć na portalach tego typu. Nieważne jak piszą, byle pisali
15 9
odpowiedź
User
Al
Straszne... w USA obie damy zostal skazane za kradziez ciuchow. A w Polsce nie uznaje sie wyrokow sadow za oceanu. I niezbyt rozgarniety mecenas G. chwali sie, jakby wygral proces. Precz z Nadzwyczajna Kasta sedziow i prawnikow.
35 9
odpowiedź
User
Al
Czytaj teksty kilka razy, by zrozumieć.
10 8
odpowiedź