SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pudelek.pl musi przepraszać Janinę Drzewiecką przez 7 dni i zapłacić jej 150 tys. zł

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że wydawca serwisu Pudelek.pl ma publikować przez 7 dni przeprosiny dla Janiny Drzewieckiej i zapłacić jej 150 tys. zł zadośćuczynienia. Powód? W serii tekstów z 2013 roku sugerowano, że Drzewiecka i Monika Janowska są winne kradzieży w sklepie w USA.

Zapowiedzi tekstów o Janine Drzewieckiej i Monice Janowskiego na Pudelek.plArticle

Proces dotyczył artykułów Pudelka (należącego do Wirtualnej Polski) po tym, jak na początku 2013 roku Janina Drzewiecka i Monika Janowska (wówczas nosząca nazwisko Głodek) został zatrzymane w sklepie odzieżowym w USA. Podejrzewano je o kradzież, a pod koniec 2013 roku sąd uniewinnił obie kobiety.

Po tym wyroku Drzewiecka i Janowska pozwały wydawców Pudelka, „Super Expressu” i „Faktu” o ochronę dóbr osobistych. W pozwie przeciw temu pierwszemu wyliczono, że od 23 lutego 2013 roku do 10 marca 2014 roku na Pudelku zamieszczono 43 publikacje, w których stwierdzono, że kobiety kradły futra i sprzedawały je polskim celebrytom.

Reprezentujący obie powódki Roman Giertych w środę poinformował o wyroku drugiej instancji w procesie wytoczonym przez Janinę Drzewiecką wydawcy Pudelka. - Sąd Apelacyjny oddalił dzisiaj apelację Pudelka i nakazał przepraszać przez 7 dni Janinę Drzewiecką - żonę Mirosława Drzewieckiego. Sąd zasądził też 150 tys. zł zadośćuczynienia oraz koszty procesu. Wyrok jest prawomocny - opisał.

W porównaniu z wyrokiem pierwszej instancji, wydanym w październiku 2016 roku, zmniejszono czas publikacji przeprosin z 15 do 7 dni.

Wirtualna Polska Holding, do której należy Pudelek.pl, w połowie ub.r. miała 1,57 mln zł rezerwy na sprawy sądowe. W pierwszym kwartale br. firma zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 13,8 proc. do 117,81 mln zł oraz 8,33 mln zł zysku netto (wobec 2,98 mln zł rok wcześniej).

Pudelek przeprosił Janowską, „Super Express” ma ją przepraszać przez 30 dni na pierwszej stronie

W marcu br. Pudelek.pl zaczął wykonywać prawomocny wyrok w analogicznym procesie wytoczonym przez Monikę Janowską. Sąd zdecydował, że wydawca serwisu ma jej zapłacić 150 tys. zł zadośćuczynienia i publikować przeprosiny przez 30 dni na stronie głównej.

W czerwcu br. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok pierwszej instancji, zgodnie z którym wydawca „Super Expressu” ma publikować przez 30 dni na pierwszej stronie przeprosiny skierowane do Moniki Janowskiej i zapłacić jej 150 tys. zł.

Z kolei w procesie wytoczonym przez Janowską wydawcy „Faktu” prawomocnie zasądzono 150 tys. zł zadośćuczynienia i publikację przeprosin na pierwszej stronie przez pięć dni.

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl musi przepraszać Janinę Drzewiecką przez 7 dni i zapłacić jej 150 tys. zł

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wally
Nikogo to nie obchodzi
odpowiedź
User
Liza
Sad orzekł, panie niewinne. A gdzie futra?
odpowiedź
User
Slawomir
Coraz więcej gwiazd robi wszystko żeby zaistnieć na portalach tego typu. Nieważne jak piszą, byle pisali
odpowiedź