SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pudelek przegrał z Cezarym Pazurą. 50 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych

Warszawski sąd apelacyjny orzekł, że serwis Pudelek.pl naruszył prywatność i cześć Cezarego Pazury, publikując teksty o nim i jego żonie Edycie Zając. Właściciel serwisu ma przeprosić aktora i zapłacić mu 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Sąd Apelacyjny wydał właśnie ostateczne orzeczenie w sprawie wytoczonej Pudelkowi przez Cezarego Pazurę w 2008 roku . Przedmiotem sporu było 17 publikacji na Pudelku dotyczących Pazury i jego związku z Edytą Zając, w których znalazły się m.in. zdjęcia domu aktora i informacje o jego stanie zdrowia.

W pierwszej instancji proces przegrał Pudelek.pl, ale wydająca go Grupa o2 odwołała się od tego wyroku. W drugiej instancji sąd wydał orzeczenie niekorzystne dla Pazury, ale jego pełnomocnik zaskarżył je do Sądu Najwyższego (więcej na ten temat).

Sąd Apelacyjny, któremu sprawę do ponownego rozpatrzenia przekazał Sąd Najwyższy, uznał właśnie, że publikacje Pudelka o życiu prywatnym Cezarego Pazury i Edyty Zając nie miały związku z działalnością artystyczną aktora, więc serwis nie miał żadnego interesu społecznego w ich zamieszczaniu. Zgodnie z ostatecznym, prawomocnym orzeczeniem wydawca Pudelka ma zapłacić Pazurze 50 tys. zł odszkodowania wraz z odsetkami oraz pokryć koszty procesu. Ponadto sąd nakazał serwisowi opublikowanie przeprosin dla aktora oraz usunięcie ze swojego archiwum spornych tekstów.

- Proces kosztował nas dużo stresu i nerwów, ale jestem przekonany, że w obronie prawa do prywatności i czci oraz pozytywnego wizerunku zawsze warto stawić temu czoła - mówi Cezary Pazura. - Mam nadzieję, że nasza wygrana ośmieli innych artystów, by walczyli o swoje prawa - dodaje.

To kolejna przegrana Pudelka w procesie o naruszenie dóbr osobistych wytoczonym przez znaną osobę. Jesienią ub.r. warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Pudelek.pl i Lanski.pl mają przeprosić biznesmena Leszka Czarneckiego i jego żonę, dziennikarkę Jolantę Pieńkowską-Czarnecką za zamieszczenie informacje o ich życiu prywatnym, a także wpłacić 200 tys. zł na cel społeczny (przeczytaj o tym więcej). Przy czym ten wyrok nie jest prawomocny, więc wydawcy serwisów mogą się od niego odwołać.

Dołącz do dyskusji: Pudelek przegrał z Cezarym Pazurą. 50 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
puder
gościu jedną żone wziął z meliny, drugą z "klubu erotycznego", trzecią z PKP i się dziwi, że ludzie ciekawi są jego losów
odpowiedź
User
Sokrateska
Oh, ale są ładne, a on przynajmniej w domu jest tym mądrzejszym :)
odpowiedź
User
wallhack
Zając to jest pikuś...poczytajcie o jego poprzedniej żonie z Ukrainy !!!!!!!!!!!
odpowiedź