SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska odwołana z funkcji szefowej „Pytania na śniadanie”

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska przestała kierować zespołem „Pytania na śniadanie” w TVP2, poinformowano ją o tym w czasie urlopu. Ma nadal pracować w Telewizji Polskiej.

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, fot. TVP Article

- Kochani, jestem na urlopie, ale właśnie otrzymałam pismo, że przestaję być producentem Pytania na śniadanie - poinformowała Katarzyna Adamiak-Sroczyńska w piątek na swoim profilu facebookowym.

- Bardzo serdecznie dziękuję całej ekipie i mojemu zespołowi za to, że we mnie uwierzył i razem udało się nam zmienić wszystko, ale przede wszystkim prześcignąć konkurencję. Zaczęłam pracę w redakcji dwa lata temu, to był wspaniały okres. Nigdy nie zapomnę tego co z Wami przeżyłam. Powodzenia. Jesteście najlepsi - podkreśliła.

 

Adamiak-Sroczyńska kierowała „Pytaniem na śniadanie” przez 2,5 roku

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska kierownikiem redakcji „Pytania na śniadanie” została w lutym 2017 roku. Od listopada 2017 roku program jest nadawany także w niedziele, a rok później zyskał nowe studio, logo i czołówkę.

W lutym ub.r. Adamiak-Sroczyńska przejęła też obowiązki dyrektora agencji kreacji, oprawy i reklamy TVP, w miejsce odwołanego Piotra Kani. Natomiast w grudniu ub.r. przejęła dodatkowo funkcję szefa agencji kreacji rozrywki, zastępując Marcina Wolskiego.

Na początku br. oba piony połączono w agencję kreację rozrywki i oprawy. Adamiak-Sroczyńska zarządzała nią do końca czerwca, kiedy została zastąpiona przez Annę Cyzowską.

Do TVP po pracy w kancelarii prezydenta

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska nadal ma pracować w TVP. Nie podano jeszcze, jaką funkcję będzie teraz pełniła.

Od sierpnia do listopada 2015 roku Adamiak-Sroczyńska była dyrektorem dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP i rzecznikiem prasowym Andrzeja Dudy.

Przedtem przez dwa lata była współwłaścicielką firmy doradczej New Story. W latach 2009-2013 pracowała jako zastępca redaktora naczelnego Radia Wnet i redaktor naczelny „Kuriera Wnet”. Wcześniej była m.in. starszym specjalistą ds. PR w radiowej Trójce, szefową działu kultury w dzienniku „Metro” i dziennikarką „Życia”.

Zmiany wśród prowadzących „Pytanie na śniadanie”

Z początkiem sierpnia do grona gospodarzy „Pytania na śniadanie” na stałe dołączył Aleksander Sikora, poprzednio reporter programu. Pasma nie będzie już natomiast prowadził Michał Olszański, dowiedział się o tym pod koniec lipca w rozmowie z Anną Cyzowską.

- Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - powiedział Olszański portalowi Wirtualnemedia.pl. - Jesteśmy świadomi, że widownia jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program. Stąd zmiany w audycji - uzasadnił Łukasz Greszta, szef centrum informacji TVP.

Wśród gospodarzy „Pytania na śniadanie” pozostaje natomiast Monika Zamachowska, która ostatnio prowadziła program w parze z Michałem Olszańskim.

Z kolei w maju br. jako gospodarze pasma zadebiutowali Małgorzata Tomaszewska wspólnie z Aleksandrem Sikorą oraz Ida Nowakowska.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wynosiła 509 tys. osób przy 10,25 proc. udziału w oglądalności. Program wyprzedzał konkurencyjne „Dzień dobry TVN”.

Natomiast TVP2 w minionym półroczu zanotowała 552 706 widzów średniej oglądalności minutowej i 8,47 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście o 0,25 pkt proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Adamiak-Sroczyńska odwołana z funkcji szefowej „Pytania na śniadanie”

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Indyk
Zrobiła, co miała zrobić, ale pewnie okazała się za miękka przy Zamachowskiej? Jest następca nie będzie miał już skrupułów...
23 10
odpowiedź
User
gośc
nie zgadzam się nie podoba mi się to bardzo niesłusznie zwolnili panią Katarzyna Adamiak-Sroczyńska bo pani Kasia bardzo dobrze robiła bardzo lubię pana jacka kurskiego i TVP ale nie można w takim momencie zwolnić przepiękna panią katarzyne przecież pani Kasia wprowadziła pnś extra w 2017 roku była ciekawa osobą milą i sympatyczną ona zrobiła niespodzianki i to nie raz a teraz nikt nie zastąpi pani Kasi jak Bedzie nowy szef albo szefowa pytanie na śniadanie to ja się bardzo boje ze nowy albo nowa zlikwidują pnś extra i wtedy o 11.10 Bedzie serial fabularny a pytanie na śniadanie Bedzie emitowane od 7.55 do 11.00
6 40
odpowiedź
User
rotfl
Coraz szybciej wylatuje ta pani. No ale widocznie jest tak wybitna, że znajdzie się dla niej kolejny stołek za nasze pieniądze.
47 8
odpowiedź
User
seba
ale ZONK
wyprzedziła DDTVN i sru i to jeszcze na urlopie
47 5
odpowiedź
User
Giera
... a Muzyczuk z funkcji dyr AKFiS
19 2
odpowiedź