SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PZU wspólnie z Alior Bankiem wprowadzą platformę pożyczkową Cash

Firma ubezpieczeniowa PZU we współpracy z Alior Bankiem wprowadza Cash - nową platformę pożyczkową. Umożliwi ona pracodawcom udzielanie szybkich i niskooprocentowanych pożyczek dla swoich pracowników.

fot. Shutterstock.comArticle

Projekt Cash, który jest wspólnym przedsięwzięciem PZU i Alior Banku (ubezpieczyciel ma w nim 32 proc. udziałów) i ma wystartować na przełomie III i IV kwartału br. zakłada, że każdy pracownik związany ze swoim pracodawcą umową o pracę i posiadający zdolność kredytową będzie mógł wystąpić o niskooprocentowaną pożyczkę. Wystarczy, że pracodawca dołączy do platformy Cash. Maksymalny okres kredytowania wyniesie 3 lata, a kwota to około 3-krotność miesięcznego wynagrodzenia brutto pracownika. Pracownicy będą mogli wykorzystać uzyskane środki na dowolny cel. Ma to być nowa forma benefitu pracowniczego.

Według danych opublikowanych przez Biuro Informacji Kredytowej w 2018 roku, ponad 15 mln Polaków posiadało czynny kredyt. 2,7 mln z nich nie reguluje swoich zobowiązań terminowo. Średnie zobowiązanie przypadające na osobę to 26 632 złotych.
Platforma Cash oparta jest o technologię serwisu bancovo.pl. Proces wnioskowania i uruchamiania pożyczki z perspektywy klienta jest w pełni zdalny. Spłata rat odbywa się automatycznie z wynagrodzenia – klient nie musi pamiętać o terminie i kwocie spłaty.

Platforma Cash jest dla nas innowacyjnym narzędziem budowania nowych interakcji z klientami PZU oraz realizacji ambitnych celów w obszarze assurbanking. We współpracy z Alior Bankiem oferować będziemy pożyczki pracownicze na bardzo atrakcyjnych warunkach, dzięki czemu platforma będzie również korzystnym rozwiązaniem dla tysięcy jej końcowych użytkowników.  Model spłaty pożyczki bezpośrednio z wynagrodzenia pracownika jest nowością na polskim rynku - mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu w PZU.

- Bancovo.pl jako ekspert na rynku nowoczesnych, internetowych rozwiązań w zakresie pożyczania pięniędzy online, było dla nas naturalnym wyborem. Platforma Cash ma być z założenia miejscem, które pozwoli pracownikom w szybki i wygodny sposób uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę. Na pierwszym etapie chcemy, żeby z platformy Cash korzystały największe przedsiębiorstwa w Polsce. W dalszej kolejności do współpracy zaprosimy pozostałe firmy – podkreśla Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w PZU.

Monika Charamsa, prezes bancovo.pl dodaje: – Już na etapie projektowania bancovo.pl wiedzieliśmy, że w przyszłości będziemy chcieli w różnorodny sposób wykorzystywać możliwości, jakie daje platforma. Naszą intencją było działanie w takim modelu jak Google, oferujący Androida innym podmiotom. Stworzone przez nas rozwiązanie jest na tyle elastyczne, że może być z powodzeniem udostępniane innym podmiotom w innym koncepcie biznesowym. Na potrzeby „Cash” wspólnie z PZU i Alior Bank tworzymy wersję platformy zgodną z oczekiwaniami klientów. Nie mamy wątpliwości, że będzie ona z sukcesem wspierać nowy biznes.

Bancovo to marka należąca do NewCommerce Services, spółki, której głównym inwestorem jest Alior Bank. Bancovo to pierwsza i jedyna w Polsce platforma, umożliwiająca porównywanie rzeczywistych ofert kredytów bankowych i pozabankowych.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 73,42 mld zł na koniec 2018 r. PZU posiada 32% udziału w Alior Banku.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Dołącz do dyskusji: PZU wspólnie z Alior Bankiem wprowadzą platformę pożyczkową Cash

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl