SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elżbieta Häuser-Schöneich i Adam Brzozowski odchodzą z zarządu PZU, nowymi członkami Małgorzata Kot i Krzysztof Szypuła

Z zasiadania w zarządzie PZU zrezygnowali we wtorek Elżbieta Häuser-Schöneich i Adam Brzozowski. Jednocześnie do zarządu firmy powołani zostali Małgorzata Kot i Krzysztof Szypuła.

Elżbieta Häuser-Schöneich (dawniej Wójcik) i Adam Brzozowski członkami zarządu PZU byli od marca ub.r. W komunikatach giełdowych spółki nie podano przyczyn ich rezygnacji.

Häuser-Schöneich (dawniej Wójcik) od końca 2015 roku do połowy 2017 roku pracowała T-Mobile Polska, była tam członkiem zarządu i szefową segmentu klientów indywidualnych. Rozstała się z telekomem wspólnie z prezesem Adamem Sawickim, który jesienią 2017 roku został członkiem zarządu AmRestu.

Wcześniej Elżbieta Häuser-Schöneich przez 7 lat pracowała w grupie Aviva, zarządzała w niej sprzedażą direct (przez telefon i internet), a także działaniami marketingowymi i pozycjonowaniem marki. W latach 2005-2008 była szefem marketingu ING Nationale-Nederlanden, a w latach 2002-2005 jako członek zarządu Link4 odpowiadała za rozwój biznesu i marketing firmy. Karierę zawodową zaczęła w branży FMCG - pracowała w pionach marketingu i rozwoju biznesu Master Foods i Raisio Polska.

Adam Brzozowski wcześniej pracował w EY jako lider pionu insurtech w regionie Azji i Pacyfiku. Był odpowiedzialny za opracowanie i wdrażanie strategii cyfrowych oraz cyfrowych produktów ubezpieczeniowych we współpracy z firmami takimi jak Allianz Insurance i Zurich Insurance oraz wpierał uruchomienie spersonalizowanych produktów ubezpieczeniowych dla Coverbox, Marmalade i BMWi3 Wcześniej pracował m.in. w firmie Octo Telematics, specjalizującej się w technologii i analityce danych oraz zarządzał własną firmą doradczą specjalizującą się w innowacjach i cyfryzacji sektora ubezpieczeń.

Małgorzata Kot i Krzysztof Szypuła w zarządzie PZU

We wtorek rada nadzorcza PZU do zarządu powołała Małgorzatę Kot i Krzysztofa Szypułę. Oboje zostali powołani na kadencję obejmującą pełne lata obrotowe 2020-2022.

Małgorzata Kot od kwietnia br. jest członkiem zarządu PZU Życie, spółki zależnej PZU. Przedtem przez osiem lat pracowała w TUiR Allianz Polska, kolejno jako szefowa departamentu współpracy z kluczowymi partnerami, współpracy z multiagencjami oraz współpracy z kluczowymi partnerami i bancassurance. Wcześniej zajmowała stanowiska menadżerskie w STU Ergo Hestia, PZU i HDI Asekuracja TU.

Krzysztof Szypuła z branżą finansową jest związany od 29 lat. W latach 1994-2010 był związany z grupą Nationale-Nederlanden, pełniąc różne funkcje w obszarze aktuariatu, zarządzania finansami, projektami IT oraz operacjami. Potem pracował w Prudentialu (odpowiadał za rozwój i zarządzanie produktem) oraz Allianz Polska (w zarządzie spółek ubezpieczeniowych Allianz odpowiadał początkowo za produkty życiowe i zdrowotne, a następnie za zarządzanie sprzedażą).

Z PZU jest związany od dwóch lat, poprzednio zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego ds. strategii produktowej.

Prezesem PZU od marca br. jest Beata Kozłowska-Chyła, a w maju do zarządu dołączył Ernest Bejda, poprzednio szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W zarządzie PZU są też Tomasz Kulik (od jesieni 2016 roku), Małgorzata Sadurska (od połowy 2017 roku), Maciej Rapkiewicz (od marca 2016 roku) i Marcin Eckert (od marca ub.r.).

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa PZU zanotowała 11,69 mld zł przypisanych składek ubezpieczeniowych brutto, 1,98 mln zł wpływów z prowizji i opłat, 4,15 mld zł zysku netto z działalności inwestycyjnej i 301 mln zł zysku netto przypisanego jednostce dominującej. Rok wcześniej firma miała 11,84 mld zł brutto ze składek, 1,99 mld zł wpływów z prowizji i opłat, 5,61 mld zł zysku z działalności inwestycyjnej i 1,48 mld zł zysku netto przypisanego jednostce dominującej.

Dołącz do dyskusji: Elżbieta Häuser-Schöneich i Adam Brzozowski odchodzą z zarządu PZU, nowymi członkami Małgorzata Kot i Krzysztof Szypuła

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl