SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

R22 za 40 mln zł kupuje czeską firmę marketingu SMS-owego ProfiSMS

Grupa R22 przejmuje od Bauer Media czeską spółkę ProfiSMS zajmującą się transakcyjną i marketingową komunikacją SMS-ową Wartość transakcji to ok 40 mln zł. - Chcemy dynamicznie rozwijać usługi i technologie komunikacyjne zarówno w naszym regionie, jak i na rynkach Europy Zachodniej - mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

Article

W ramach transakcji należąca do R22 spółka Vercom za 239,3 mln koron czeskich przejmuje 100 proc. udziałów ProfiSMS. 17,95 mln koron czeskich zostanie zapłacone w 12 miesięcznych ratach. Akwizycja zostanie sfinansowana ze środków własnych i kredytu bankowego.

- Przejęcie ProfiSMS to nie tylko zajęcie silnej pozycji na rynku czeskim i możliwość dosprzedaży kolejnych usług Gupy R22, ale przede wszystkim otworzenie się na międzynarodowy rozwój segmentu CPaaS (Communication Platform as a Service - przyp.) Grupy R22 - podano w komunikacie giełdowym firmy.

Pierwsze zagraniczne przejęcie R22 w segmencie CPaaS

- Przejęcie ProfiSMS to nie tylko zajęcie silnej pozycji na rynku czeskim, ale przede wszystkim otworzenie się na międzynarodowy rozwój segmentu CPaaS Grupy R22. Chcemy rozwijać się na kolejnych rynkach, ale widzimy też potencjał w rynku czeskim, na którym zamierzamy dosprzedawać inne produkty Grupy – związane z komunikacją e-mail czy push. To nie tylko przejęcie dla konsolidacji, ale i eksport naszej technologii - komentuje Krzysztof Szyszka, prezes spółki Vercom.

Grupa ProfiSMS jest liderem czeskiego rynku transakcyjnej i marketingowej komunikacji SMS, działa też w tym sektorze na Słowacji. W ub.r. zanotowała wzrost przychodów o 4 proc. do 7,3 mln euro oraz zysku EBITDA o prawie 13 proc. do 1,2 mln euro. W całym roku wysłała 275 mln komunikatów SMS.

- Jako Grupa R22 kontynuujemy międzynarodową ekspansję, jednak jest to nasza pierwsza akwizycja w segmencie CPaaS. Chcemy dynamicznie rozwijać usługi i technologie komunikacyjne zarówno w naszym regionie, jak i na rynkach Europy Zachodniej. Nie wykluczamy kolejnych przejęć, ale stawiamy też na rozwój organiczny. W tym celu zakładamy spółkę w Berlinie, która będzie naszym oknem na Europę Zachodnią - opisuje Jakub Dwernicki, prezes R22.

Grupa R22 zakłada rozwój na czeskim rynku dzięki dosprzedaży usług związanych z komunikacją e-mail oraz push.

- ProfiSMS ma dominującą pozycję na czeskim rynku komunikacji masowej SMS. Konsekwentnie poprawiamy wyniki finansowe, a w tym roku odnotowaliśmy skokowy wzrost zainteresowania komunikacją SMS, co związane jest z pandemią SARS-CoV-2. Cieszymy się z dołączenia do Grupy R22, które umożliwia nam dostęp do bogatego know-how technologicznego i biznesowego oraz wspólny dynamiczny rozwój - mówi Pavel Mikulka, prezes ProfiSMS, który pozostanie związany z Grupą R22.

Grupa R22 oferuje usługi z zakresu hostingu (poprzez Grupę H88), automatyzacji komunikacji elektronicznej, w tym marketingowej (poprzez Vercom) oraz telefonii VoIP, internetu i transmisji danych (poprzez Grupę Oxylion).

W ub.r. Grupa R22 zanotowała 194,61 mln zł przychodów sprzedażowych i 22,03 mln zł zysku netto, wobec 145,61 mln zł wpływów i 16,71 mln zł zysku netto rok wcześniej. Od końcówki 2017 roku jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W czwartek na konie sesji jej kurs wynosił 30,60 zł, co przekładało się na kapitalizację w wysokości 433,9 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: R22 za 40 mln zł kupuje czeską firmę marketingu SMS-owego ProfiSMS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl