SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Europy uruchomiła serwis do ochrony dziennikarzy

W internecie pojawił się stworzony przez Radę Europy i organizacje dziennikarskie serwis informujący o zagrożeniach dla pracowników mediów oraz przypadkach uwięzienia i ataków na dziennikarzy.

fot. PixabayArticle

Jak informuje Rada Europy w oficjalnym komunikacie, platforma została uruchomiona we współpracy z kilkoma organizacjami branżowymi, wśród których jest między innymi Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich, Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy oraz Reporterzy Bez Granic.

Na stronie - działającej pod adresem coe.int/en/web/media-freedom - zamieszczane są na bieżąco aktualizowane informacje na temat przypadków fizycznej przemocy używanej wobec dziennikarzy, bezprawnego pozbawiania ich wolności, czy politycznych nacisków z którymi spotykają się pracownicy mediów.

Rada Europy podkreśla, że serwis ma spełniać nie tylko rolę informacyjną. Będzie też stanowił platformę, dzięki której organizacje zajmujące się ochroną bezpieczeństwa dziennikarzy będą mogły kontaktować się z odpowiednimi instytucjami w krajach, gdzie dojdzie do naruszeń wolności dziennikarskiej i negocjować na przykład kwestie uwolnienia zatrzymanych.

W serwisie o podejmowanych przez siebie działaniach na rzecz bezpieczeństwa pracowników mediów ma także informować Rada Europy.

Według organizacji Reporterzy Bez Granic w ub.r. na całym świecie zginęło 66 dziennikarzy, 220 zostało uwięzionych, a 119 porwanych (więcej o tym).

Dołącz do dyskusji: Rada Europy uruchomiła serwis do ochrony dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl