SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Mediów Narodowych korespondencyjnie przyjęła sprawozdanie ze swojej działalności

W głosowaniu korespondencyjnym Rada Mediów Narodowych przyjęła sprawozdanie ze swojej działalności w 2019 roku decyzją trzech głosów - posłów związanych z PiS. Przeciw był Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

Krzysztof Czabański, fot. wPolsce.pl Article

Rada Mediów Narodowych po przyjęciu uchwały w sprawie sprawozdania ze swojej działalności (ma na to czas do końca marca) informację na temat swojej działalności przekazuje marszałkowi Sejmu, Senatu, Prezydentowi oraz posłom.

W sprawozdaniu zawarte są szczegółowe działania RMN w poszczególnych miesiącach ostatniego roku.

Decyzją trzech posłów związanych z PiS: przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej, Elżbiety Kruk przyjęto informacje o działalności Rady za 2019 rok. Przeciw był Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny.

W stanowisku, który przedstawił Radzie oraz portalowi Wirtualnemedia.pl uzasadnił, że „informacja pomija wszystkie sprawy, które budziły kontrowersje bądź różnice zdań”. - Zrezygnowałem z proponowania szczegółowych poprawek w związku z deklaracją przewodniczącego Rady, który na ostatnim posiedzeniu - podczas wstępnej dyskusji na temat Informacji - odrzucił  możliwość zmian stwierdzając, iż Informacja jest sprawozdaniem z działalności Rady, która opiera się na podejmowaniu uchwał, a nie jest odzwierciedleniem dyskusji jakie toczą się na posiedzeniach. Moim zdaniem bez uwzględnienia treści dyskusji jakie odbywały się  na posiedzeniach, dokument nie stanowi pełnej informacji o działalności Rady Mediów Narodowych, a jest jedynie rozbudowanym katalogiem uchwał podjętych większością głosów - podkreślił Juliusz Braun.

Zapowiedział też, że skoro nie ma możliwości zgłoszenia zdania odrębnego od RMN, swoje stanowisko przedstawi podczas posiedzeń Komisji kultury, która będzie zajmować się sprawozdaniem.

W ubiegłym roku Braun również zgłaszał zdanie odrębne do sprawozdania, uzasadniając, że tylko z pozoru pokazuje działalność Rady, kreując ją na ciało, w którym „zgodnie zapadają wszystkie decyzje”.

RMN generuje milion zł kosztów

W 2018 roku koszty działalności Rady Mediów Narodowych wyniosły dokładnie 1,001 mln zł, było to o 25 tys. zł więcej niż przed rokiem. Na wynagrodzenia członków Rady przeznaczono 217,2 tys. zł.

Rada Mediów Narodowych podejmuje decyzje dotyczące powoływania, odwoływania i opiniowania władz spółek mediów publicznych, liczy pięcioro członków. Przewodniczącym jest Krzysztof Czabański (PiS), członkami zaś Elżbieta Kruk (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Juliusz Braun (zgłoszony przez klub PO) i Grzegorz Podżorny (zgłoszony przez Kukiz’15).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych korespondencyjnie przyjęła sprawozdanie ze swojej działalności

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xxx
Konieczna jest kontrola NIK w rozgłośniach radiowych.
2 0
odpowiedź
User
pad
czapuś fajny jest, z twarzy (i nie tylko) typowy sekretarz PZPR, 13 wiosen mu zajęło pojecie że coś jest nie tak...
2 0
odpowiedź
User
Fikcja
To jest fikcją.
1 0
odpowiedź