SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Mediów Narodowych wybierze szefów dwóch rozgłośni regionalnych

Za tydzień zbierze się Rada Mediów Narodowych, która podczas posiedzenia wybierze dwóch prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Chodzi o szefów Radia Dla Ciebie oraz Radia Pomorza i Kujaw.

Tadeusz Deszkiewicz, prezes Radia Dla Ciebie Article

Posiedzenie ma odbyć się we wtorek 7 czerwca o godz. 15. Członkowie RMN mają zająć się uzupełnieniem rady programowej Radia Kielce, propozycjami zmian w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, a także udzieleniem patronatu Rady Mediów Narodowych publikacji Polskiego Radia „Biało-czerwona podziemna 1939-1963”.

Koniec kadencji dwóch prezesów

Członkowie RMN otrzymali informacje, że upłynęły kadencje i wygasają mandaty przedstawicieli władz adresowanych do mieszkańców Mazowsza Radia dla Ciebie. Chodzi o Tadeusza Deszkiewicza (prezesa zarządu), Marka Pietrzaka (przewodniczącego rady nadzorczej), Julianę Kapalską (wiceprzewodniczącą rady nadzorczej) i Jakuba Roszkowskiego (członek rady Nadzorczej).

W nadawanym z Bydgoszczy Polskim Radiu Pomorza i Kujaw skończyła się kadencja Jolanty Kuligowskiej-Roszak (prezes zarządu). Kandydatury do tych spółek można składać do poniedziałkowego południa.

Bez większych zmian w Polskim Radiu

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i większość członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice.

Do zmian doszło natomiast w Radiu Białystok. RMN wybrała Mirosława Bielawskiego na stanowisku prezesa stacji. Dotychczas był on dyrektorem programowym stacji. Trafił do rozgłośni po tym, jak w wyborach samorządowych stracił fotel burmistrza Wasilkowa. Zastąpił Wojciecha Straszyńskiego, który zarządzał rozgłośnią od marca 2016 roku.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Kamińska pełni rolę jednoosobowego zarządu od stycznia 2020 roku.

Podczas posiedzenia Kamińska miała chwalić się sukcesami. - Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski, zarazem wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Z badania Radio Track wynika, że w Warszawie Radio Dla Ciebie miało 1,9 proc. udziału w rynku od listopada ub.r. do kwietnia br. Polskie Radio PiK (Pomorza i Kujaw) w tym samym okresie w Bydgoszczy miało 5,5 proc. udziału w rynku.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych wybierze szefów dwóch rozgłośni regionalnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl