SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Radia Białystok

Za niespełna tydzień Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Radia Białystok i członków rad nadzorczych Radia Gdańsk, Radia Szczecin i Radia Łódź. W rozgłośni regionalnej Polskiego Radia dla województwa podlaskiego kadencję kończy Wojciech Straszyński.

Wojciech Straszyński, fot. radio.bialystok.pl, Monika Kalicka Article

Członkowie Rady Mediów Narodowych zostali powiadomieni o posiedzeniu, które odbędzie się 17 maja o godz. 15. Przewodniczący Krzysztof Czabański poinformował o upłynięciu kadencji i wygaśnięciu mandatów władz Radia Białystok: Wojciech Straszyński (prezes zarządu), Romuald Łanczkowski (przewodniczący rady nadzorczej), Jan Orłowski (wiceprzewodniczący rady nadzorczej), Marek Bobel (sekretarz rady nadzorczej). Straszyński kieruje Polskim Radiem Białystok od 2016 roku. W latach 2006-2009 był dyrektorem TVP Białystok.

Wybór członków rad nadzorczych Radia Gdańsk, Radia Szczecin i Radia Łódź

Podczas wtorkowego posiedzenia zapadną też decyzje odnośnie członków rady nadzorczej Radia Gdańsk. Tam wygasły mandaty: Jana Krefta (przewodniczącego rady nadzorczej), Piotra Gierszewskiego (wiceprzewodniczącego rady nadzorczej), Krystyny Kmiecik-Baran (sekretarz rady nadzorczej).

Podobna sytuacja dotyczy Radia Szczecin. Tutaj kończą się kadencje trzech osób. To Krzysztof Kozłowski (przewodniczący rady nadzorczej), Edward Kosmal (wiceprzewodniczący rady nadzorczej) i Janusz Jagielski (sekretarz rady nadzorczej).

W Radiu Łódź też wygasają mandaty trzech osób. Są to: Emilia Banaszczyk (przewodnicząca rady nadzorczej), Andrzej Hanczka (wiceprzewodniczący rady nadzorczej), Ryszard Krych (sekretarz rady nadzorczej). Przewodniczący Czabański oczekuje na kandydatury do poniedziałkowego południa.  

Bez zmian personalnych w Polskim Radiu

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i większość członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice. Do nieznacznych zmian doszło natomiast w radach nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Wrocław.

Trzy miesiące temu informowaliśmy, że Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Kamińska pełni rolę jednoosobowego zarządu od stycznia 2020 roku. Podczas posiedzenia Kamińska miała chwalić się sukcesami.

- Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski, zarazem wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Z badania Radio Track wynika, że od października ub.r. do marca br. Polskie Radio Białystok miało 8,8 proc. udziału w rynku.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Radia Białystok

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
Białystok to stan umysłu.
9 4
odpowiedź
User
wrak
Ale czy kadencja państwa z RMN nie miała zakończyć się w kwietniu?
6 4
odpowiedź
User
Pawel
Mój typ na prezesa RB to dziennikarka Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.
9 4
odpowiedź