SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Edmund Kowalski nowym członkiem rady nadzorczej Radia Katowice

Po rezygnacji Henryka Góraka z funkcji członka rady nadzorczej Radia Katowice członkiem rady nadzorczej został Jan Edmund Kowalski. Natomiast jedyny kandydat na członka rady nadzorczej Radia Szczecin Krzysztof Kozłowski nie został przesłuchany, ponieważ nie miał czasu.

Article

Na posiedzeniu, które odbyło się 9 marca w formule online, członkowie Rady Mediów Narodowych wybrali członka rady nadzorczej Radia Katowice. Został nim Jan Edmund Kowalski, który już raz kandydował na to stanowisko, ale zrezygnował. To dyrektor programu "Niepodległa", kandydat zgłoszony przez przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego. Uzyskał on trzy głosy od członków związanych z PiS.

Kandydatem Juliusza Brauna był natomiast Zenon Nowak, były prezes śląskiego oddziału Polska Press. Poprzednio w jednym z głosowań kandydatem miał być również prawnik Marcin Skoczylas, ale punkt dotyczący Radia Katowice wypadł wtedy z porządku obrad.

Natomiast jedyny kandydat na członka rady nadzorczej Radia Szczecin Krzysztof Kozłowski nie został przesłuchany, przewodniczący RMN miał uzasadnić, że "nie miał on tego dnia czasu". To wiceprezes Pekao SA od kwietnia 2020 roku, wcześniej był doradcą zarządu banku i m.in. sekretarzem stanu w MSWiA (styczeń 2018 - marzec 2020).

Wybór rad programowych

Rada Mediów Narodowych zajmowała się również m.in. powołaniem składów rad programowych. Chodzi o powołanie nowych rad programowych w Radiu Katowice, Radiu Koszalin, Radiu Kraków, Radiu Lublin, Radiu Łódź, Radiu Poznań, Radiu Rzeszów oraz Radiu Szczecin oraz w oddziałach Telewizji Polskiej: w Katowicach, w Krakowie, w Lublinie, w Łodzi, w Poznaniu, w Rzeszowie i w Szczecinie.

- O przyjęciu kandydatur w radach programowych decydowały zawsze trzy głosy osób z PiS. Już tak to mieli ustalone, że głosowali „blokiem”, czyli przeszły te osoby, które miały ich poparcie. Poszli w jeszcze bardziej politycznym kierunku niż do tej pory. Już nawet organizacje mniejszości narodowych i etnicznych nie zgłaszały kandydatów - kiedy zgłaszali je ostatnim razem, to wszyscy odpadli - skomentował w rozmowie z nami posiedzenie Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

Przypomnijmy, że rezygnacja Pawła Bakuna z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Radia Szczecin weszła w życie od 28 lutego br. W piśmie do Rady Mediów Narodowych, w którym oświadczył, że odchodzi ze stanowiska podziękował także całemu zespołowi Radia Szczecin za „wieloletnią, dobrą współpracę, wszystkim osobom zaangażowanym w funkcjonowanie rozgłośni i mającym wkład w jej liczne sukcesy”. Paweł Bakun był przewodniczącym rady nadzorczej Radia Szczecin, wiceprzewodniczącym jest Edward Kosmal, a członkiem - Janusz Jagielski.

Natomiast Henryk Górak był lokalnym przedsiębiorcą, w radzie nadzorczej zasiadał od kwietnia 2016 roku. Rada Mediów Narodowych miała już wybrać członka rady nadzorczej Radia Katowice na poprzednim posiedzeniu, wtedy o stanowisko mieli powalczyć Zenon Nowak, były prezes śląskiego oddziału Polska Press Grupy i Marcin Skoczylas.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Edmund Kowalski nowym członkiem rady nadzorczej Radia Katowice

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl